Menu Główne

Gimnazjaliści z trójki wyedukowani zdrowo i smacznie

     Po raz kolejny pod okiem Anety Demko i Jolanty Chmielewskiej młodzi Gimnazjaliści z Przemyśla w ramach akcji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego pod hasłem ,,Żyj smacznie i zdrowo” własnoręcznie przygotowali potrawy do degustacji. Tym razem to nie rodzice, nauczyciele czy koleżanki ze szkoły oceniały ich pracę. Z odwagą,  pewnością siebie i przekonaniem, że propagowanie zdrowej żywności, zasad prawidłowego odżywiania zachęci ludzi do zmiany myślenia i złych przyzwyczajeń, wchodzili do biur i urzędów, redakcji Gazety gotowi na przyjęcie uwag  i opinii na temat przygotowanych dań.{youtube}g2sSJWAQ65w{/youtube}

Różnorodność potraw zaskoczyła nie jednego z przechodniów na  przemyskim Rynku. Koreczki z twarogu i ogórka, pasztet z selera, sałatki ze świeżych warzyw, koreczki serowe z oliwkami oraz desery jakimi były ciasto jogurtowe, biszkopt z marchewką, szaszłyki owocowe oraz galaretki w kilku smakach mogły zaspokoić nie jednego łasucha.

Reakcje przechodniów na tace pełne zdrowej żywności, potraw gotowych do degustacji były bardzo pozytywne i dla wielu były miłym zaskoczeniem. Z uwagą słuchali uczennic, które znakomicie przygotowały się do tematu i poruszały problem społeczny  jakim jest otyłość oraz przekonywały ,że ekologicznie  i zdrowo to również smacznie.

Dzięki tej akcji uczniowie pogłębili wiedzę na temat zdrowego odżywiania, obudzili swoją wyobraźnię  wymyślając i przygotowując samodzielnie potrawy, a co najważniejsze  hasło ,,Żyj smacznie i zdrowo” na długo pozostanie w ich pamięci oraz osób z ich otoczenia.

Mieliśmy możliwość się przekonać ,że zdrowa żywność smakowała nie tylko przechodniom ale również czujnym gawronom, które tylko czekały na jakiś zdrowy kąsek podarowany im przez uczestników akcji.« (Poprzednia wiadomość)
(Następna Aktualność) »Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

*