MOTOR NIE DAŁ RADY JANTAROCZCE, SYRENKA MOCNIEJSZA OD AQUILI

W strugach deszczu na boisku Przemyskiego Orlika oraz kompleksie sportowym Juwenia odbyły się już V Karpackie Polonijne Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt.Do boju wystartowało kilka zespołów z Polski i Ukrainy w kategoriach wiekowych 1998 i młodsze oraz kategorii open.Te pierwsze rywalizowały na boisku orlika, te starsze natomiast jak przystało na rasowe piłkarki, swoje mecze rozgrywały na boisku trawiastym. Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Klub Sportowy „MOTOR” Przemyśl. W zmaganiach  uczestniczyło ponad 100 dziewcząt, a cała edycja turnieju  została poświęcona kobiecej piłce nożnej.Złote krążki wywalczyły zawodniczki z UKS „Syrenka” Roźwienica, drugie  miejsce zajęły ich rówieśniczki ze Stalowej Woli, natomiast trzecią lokatą musiały zadowolić się gospodynie turnieju MKS MOTOR Przemyśl.{youtube}XJtLdms38To{/youtube}

Najlepszą zawodniczką w grupie wiekowej  98 i młodsze została Karolina Kurasz z  UKS „Syrenka” Roźwienica, natomiast najlepszą bramkarką została Karolina Czuba z Aquila Stalowa Wola.Również drugiego dnia pogoda nie rozpieszczała zawodniczek, podczas rozgrywek padający deszcz nie ułatwiał zadania, w rywalizacji na boisku trawiastym najlepsze okazały się zawodniczki z Ukraińskiego Nowojaworowska. Drużyna FK „JANTAROCZKA” pokonała w meczu finałowym miejscowy MKS MOTOR Przemyśl, natomiast trzecie miejsce przypadło zespołowi ze Stalowej Woli.W rozgrywkach open najlepszą zawodniczką została LubaTelyczko z FK Jantaroczka, tytuł najlepszej bramkarki przypadł Aleksandrze Byczek z MKS MOTOR Przemyśl. Organizatorzy przyznali również wyróżnienie dla najmłodszej zawodniczki mistrzostw Katarzyny Pęczek z Aquila Stalowa Wola.