Menu Główne

Niedżwiadkowa scena młodych – zespół FAKTURA

Klub ,,Niedzwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek w Przemyślu kształtuje i zaspokaja  potrzeby środowiska miejskiego w dziedzinie kultury, organizuje i współorganizuje imprezy artystyczne i rozrywkowe. Na deskach klubu w ostatnim czasie wystąpiło wiele gwiazdy światowego formatu, między innymi  Renata Przemyk i Akustik TRIO, Angela Gaber Trio,  Aftet The Ice, Eden Expres, Fabryka Snów  oraz  Alvon Johnsos z cyklu barwy bluesa. Gwiazdą ostatniej edycji  festiwalu bluesowego organizowanego przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek  był również Leon Hendrix młodszym brat amerykańskiego gitarzysty rockoweg i piosenkarza Jimiego Hendrixa. Po raz pierwszy do Przemyśla na ,,Niedźwiadkową  scenę młodych” przyjechał zespół ,,Faktura” z Lubaczowa, który powstał w marcu ubiegłego roku  na potrzeby projektu muzycznego „Muzyka ponad podziałami”. Grupa została założona z osób o różnym stopniu zaawansowania muzycznego oraz z rożnych gatunków muzycznych. Młodzi  ludzie bardzo  szybko zgrali się ze sobą nie tylko pod względem muzycznym ale również przyjacielskim; świetnie ze sobą współpracują, dogadują  się pod względem tworzenia nowych utworów, czerpią radość ze wspólnych występów na scenie.{youtube}QvjiNNu1elE{/youtube}

 

 Muzycy z zespołu byli również pomysłodawcami oraz współorganizatorami koncertu charytatywnego w Lubaczowie, którego gościem była Ewelina Flinta.

 Tuż po koncercie zespół ,,Faktura” został zaproszony  na kolejne występy do Przemyśla. Za  kulisami młodzi muzycy opowiadali nam o sobie oraz zdradzili sekret, że są w trakcie negocjacji kolejnego projektu, ponieważ już zaplanowali następny koncert charytatywny, a po tak udanym debiucie na legendarnych deskach ,,Niedźwiadka” ich marzenie aby być saportem przed gwiazdą jest już raczej przesądzone.« (Poprzednia wiadomość)
(Następna Aktualność) »Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

*