Tytuł Mistrza obronił Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

W Przemyślu zakończyły się II Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce. Podczas mistrzostw na parkiecie zmierzyło się 10 drużyn reprezentujących Straż Graniczną z całej Polski: oddziały, ośrodki szkolenia SG oraz Komenda Główna SG.3

Organizatorami Mistrzostw byli  Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG przy BiOSG oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Bieszczadzki . Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Choma, Starosta Przemyski Jan Pączek oraz Prezes Polskiej Ligii Koszykówki Marcin Widomski.2

II Mistrzostwa SG w Koszykówce zostały rozegrane na hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mecze rozgrywane były równocześnie w dwóch sektorach. Podczas rozgrywek nie brakowało kibiców, którzy dopingowali swoim ulubionym drużynom oraz mieli okazję wziąć udział w konkursach, które były organizowane w przerwach między meczami, do wygrania były cenne nagrody.

Tytułu Mistrza broniła reprezentacja Bieszczadzkiego OSG, która podczas ubiegłorocznych zawodów była bezkonkurencyjna. Tak też było w tym roku i tytuł Mistrza został obroniony,  gospodarze  w pełnym emocji finale pokonali Podlaski OSG  83:66. Trzecie miejsce zdobył Morski Oddział SG a czwarte Nadbużański OSG (79:50). Najlepszym zawodnikiem turnieju czyli MVP został funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału SG kpr SG Tomasz Kołodziej (Placówka SG w Medyce). Puchar Fair Play otrzymała reprezentacja Podlaskiego OSG.4

Nagrody: puchary, medale , pamiątkowe niedźwiadki – symbol Przemyśla oraz upominki rzeczowe wręczali Zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Robert Rogoz, Prezydent Miast Przemyśla Robert Choma, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Prezes Polskiej Ligi Koszykówki Marcin Widomski  oraz Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Osiadacz.

Podczas meczów finałowych odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Emilki Jasic – chorej córeczki funkcjonariuszki z PSG w Korczowej