Menu Główne

VI Festiwal Bajki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu

Od sześciu lat przemyska Jedynka zaprasza w swoje mury przedszkolaki. – Gdyby  festiwal był dzieckiem, to w tym roku prawdopodobnie też wykonałby rysunek na konkurs, a od września przyszedłby do pierwszej klasy – żartowała pani Monika i wspominła, że pierwsi laureaci festiwalu są obecnie w piątej klasie szkoły podstawowej. Jak co roku placówkę odwiedził też twórca regionalny tworzący dla dzieci. Tym razem wyjątkowo artystów było dwoje: mama i syn, pani Grażyna Piętal i pan Paweł Piętal, którzy zabawiali zebranych pięknymi wierszami i raczyli dzieci wartościowymi morałami. Uczniowie SP1 przygotowali tradycyjnie przedstawienie: w tym roku były to zagadki wierszowane oraz inscenizacja „O Rybaku i Złotej Rybce”. Całość przedstawienia będzie można zobaczyć po raz drugi w Galerii Sanowej w czasie uroczystego otwarcia wystawy „Moje marzenia” w dniu 3 marca o godzinie 12:00.

Nagrody otrzymali:

Miejsce I   Aleksander Kokoszka – p 9 – za niezwykłe marzenie zostania w przyszłości wychowawczynią klasy I w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu

Miejsce I – Julia Sikoń – p 20 – za plany zwiedzenia Polski od morza aż do Tatr

Miejsce I – Wiktoria Podolak – p 13 – za pracę ukazująca jej marzenie o niezwykłych podróżach morskich w jednoosobowej łódce

Miejsce I – Aleksandra Szmuc – p 3 – za ukazanie prześlicznej królewny kochającej całą przyrodę jak Pani Wiosna

Miejsce II – Gabrysia Hrycek – Publiczne przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu – za kolorowe i radosne marzenia o nadchodzących wakacjach

Miejsce II – Franciszek Kowal – Promyczek – za pragnienie zostania astronautą na idealnie oddanym niebie pełnym gwiazd

Miejsce II – Aleksander Fudali – Niepubliczne Przedszkole „Kraina Odkrywców” – za pragnienie propagowania zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia

Miejsce II – Michał Gudz – p 4 – za wielkie marzenie zostania piłkarzem i rozegrania fascynującego meczu piłki nożnej

Miejsce III – Julia Zalewska – p14 – za wielkie marzenie posiadania największego serca kochającego wszystkich

Miejsce III – Alicja Jach – Niepubliczne Przedszkole „Stefanek” – za radosne marzenie o pływaniu z delfinami i być może trenowaniu ich

Miejsce III – Milena Bobrowicz – Mały Nazaret – za pragnienie zaopiekowania się wszystkimi bezdomnym zwierzętami i zbudowania dla nich schroniska

Miejsce III – Natalia Pelo – p 9 – za wspaniałe marzenie zostania lekarzem pediatrą, który będzie leczył wszystkie potrzebujące dzieci

Miejsce III – Klara Wzorek Publiczne przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu – za ukochanie wielu sportów i potrzebę aktywnego spędzania wolnego bez względu na porę  roku

 

Wyróżnienia:

Filip Rokosz p 14

Zuzanna Synus p 14

Michalina Kopkowicz Stefanek

Dominik Scholl p9

Katarzyna Broda Promyczek

Patryk Urycz p 3

Zuzanna Koniuszy Stefanek

Kamila Klimczuk p 13

Emilka Przybocka p13

Viktoria Płocka p 13

Filip Sałata Kraina Odkrywców

Głuszko Kajtek  Felicjanki

Cyrańska Wiktoria Felicjanki

Maja Chytła p 14

Jakub Grabas p 9

Kamil Białko Stefanek

Amelia Kawiak  Stefanek

Maciej Charatonik p 3

Julian Mikuła p 3

 

Tekst, zdjecia;  Monika Lach