Grzegorz Baltazar Kajdrowicz-rozmowa

Przemyśl to rodzinne miasto Grzegorza Baltazara Kajdrowicza, z którego wyjechał na studia do Krakowa, potem za pracą do Warszawy. Po wielu latach banicj wrócił do Przemyśla i postanowił zorganizować Festiwal Slajdów Podróżniczych na Ekranie Kinowym w Przemyślu – PRZEMYŚLne PODRÓŻE. W ciągu kilku ostatnich lat zajmował się kompleksowo obsługą projekcji i stroną techniczną takich festiwali slajdowych jak Terra w Warszawie czy OSOTT jeszcze w Szczyrku, przez wiele lat współtworzył cotygodniowe pokazy slajdów w Warszawie w Kinie Wisła organizowane przez Klub Podróży Jarema.

W swoim dotychczasowym życiu odbył wiele wypraw rowerowych po 5 Kontynentach. Uwielbia Łemkowszczyznę i Huculszczyznę na Ukrainie. Świetnie czuje się w klimatach krajów postsowieckich. Jego wielkim marzeniem jest przejechać od północy po Przylądek Horn wszystkie Ameryki. Oprócz rowerowych wojaży lubi dobre surowe warzywa i mądre i inteligentne rowerzystki.

Po raz pierwszy w Przemyślu  widzowie mogli zobaczyć przepiękne diaporamy na ekranie kinowym Centrum Kulturalnego, okraszone komentarzem autorów. Poznali również przyjazne oblicze innych kultur, przyjacielskich mieszkańców – Tambylców, zwyczaje i muzykę odwiedzanych regionów. Impreza ta wpisała się także w Światowe Dni Turystyki organizowane przez Urząd Miasta w Przemyślu.

Więcej informacji na :  www.turystykarowerowa.eu  oraz www.orbit.pl