Białe szaleństwo w Przemyślu

Sygnał syreny startowej, powolny ruch koła zamachowego i kolejka linowa ruszyła. Można powiedzieć, że sezon narciarski rozpoczęty.

To już kolejny rok kiedy amatorzy białego szaleństwa mogą szusować na przemyskim stoku. Zakładając narty na nogi nikt nie zdaje sobie sprawy z faktu, ze maksymalna moc to 1650 osób korzystających z wyciągu w ciągu jednej godziny, obie kolejki to 2450m stalowej liny, blisko 130 krzesełek i ponad 30 osób obsługi. Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował w tym sezonie trasy zjazdowe o łącznej długości ponad trzech kilometrów.{youtube}bfI3KN8X9Gg{/youtube}

Na uwagę zasługuje fakt, że cena jednego zjazdu została obniżona o jedną piątą w stosunku do ubiegłego roku. Trzeba pamiętać, że rozpoczynający się sezon narciarski to również wiele istotnych zmian w regulaminie korzystania ze stoków w całym kraju. To już nie tylko obowiązek kasków dla dzieci i młodzieży do lat szesnastu, ale również całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych, a brawura i nieodpowiedzialne zachowania będą karane mandatami.