DEBIUT NA STRONIE

 Nasza współpraca z ZESPOŁEM SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W PRZEMYŚLU  zaowocowała pierwszym materiałem przesłanym przez uczennicę klasy Ia. Ewelina rozpoczyna publikację mini reportaży pod wspólnym tytułem  „MŁODZI LITERACI”

 

  Aleksandra Mańkowska kształci się w kierunku logistyki, jest uczennicą Zespołu Szkół im. gen . Józefa Ustronia w Lubaczowie,. Ola wybrała ten kierunek ponieważ według niej jest interesujący , rozwijający się oraz przyszłościowy . Oprócz logistyki , Ola od małego interesowała się aktorstwem, uczęszczała do kółka teatralnego Plaster  w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. Od paru lat jej pasją stała się fotografia . Zaczęło się to bardzo spontanicznie kiedy dostała lustrzankę . Na początku fotografowała wszystko co ją otaczało , zaczynając od przyrody , do rzeczy codziennego użytku . Z czasem przerodziło się to w pasje , i częste sesje fotograficzne z modelkami a także przyrodnicze . Zaczęła również fotografować imprezy okolicznościowe , półmetki , wesela i studniówki . Doczekała się publikacji w młodzieżowej gazecie Victor – gimnazjalista , jej twórczość została zauważona przez redaktorkę czasopisma.  Oli dodało to skrzydeł  i z większym entuzjazmem ruszyła w swoją fotograficzną przygodę .

Następnym jej osiągnięciem a zarazem wyróżnieniem była wystawa fotografii jej autorstwa w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu , wystawa osiągnęła wielką oglądalność, a Ola zyskała większą motywację do działania . Kariera młodej Pani fotograf z dnia na dzień nabierała tempa  i ciągle się rozwija .

    W tych czasach nieliczna młodzież stara się rozwijać swoje pasje , wiele młodych woli swoje życie przesiedzieć przed komputerem , nie zmieniając nic w swoim życiu.

   „Pasja dla mnie to jakaś cząstka nas którą sami tworzymy i przekazujemy innym, w ten sposób możemy dać coś od siebie światu a także zmienić coś w ludziach. To dla mnie ważne, nawet przy pierwszym spotkaniu z człowiekiem czy mam mi do przekazania coś poza tym jak się nazywa, ile ma lat i do jakiej chodzi szkoły. Punktem zaczepny dla mnie jest to co mogę wyciągnąć z drugiego człowieka dla siebie, czy robi coś co go uszczęśliwia, czy ma jakąś zajawkę poprzez zbieranie znaczków pocztowych, śpiewanie, taniec…  Jaram się tym, gdy mogę z kimś zupełnie mi obcym, nieznajomym porozmawiać o sztuce, książkach, o tym co on sam robi w wolnym czasie, jest to dla mnie tak ważne dlatego, że moją pasją jest fotografia, i poprzez zdjęcia każdemu człowiekowi chce przekazać jakąś historię, emocje które chłonne z innych ludzi z pasją.” – Mówi Ola .

    Ta dziewczyna należy do nielicznych …  Tych którzy wierzą w siebie i w swoje możliwości . Przede wszystkim wiara w siebie może czynić cuda , pomysł na siebie , dobre zorganizowanie i można sięgać gwiazd.  Niebawem wystawy Aleksandry możemy spodziewać się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. 

EWELINA JAWOR