Europoseł Poręba w Przemyślu

    Po raz kolejny  europoseł Tomasz Poręba odwiedził  Przemyśl. Tematem spotkania była ,,Rozmowa o Polsce i Europie  ‘’  W Przemyskim  Centrum Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli zebrało się wiele zainteresowanych osób, które z uwagą  słuchały  wypowiedzi oraz aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Zdecydowana większość to osoby starsze ale znalazło się również kilku młodych słuchaczy.

W swojej wypowiedzi Poręba nawiązywał do obecnej sytuacji w Polsce i tego co się zmieniło w naszym kraju w ciągu ostatnich kilku lat. Niestety zmiany o , których mówił europoseł nie brzmiały zbyt pozytywnie. Zamkniecie stoczni Szczecin i wybudowanie w jej miejsce hipermarketu, zamknięcie stoczni Gdynia, zamknięcie wielu cukrowni na terenie kraju, redukcja połączeń kolejowych oraz nie dokończone do dnia dzisiejszego autostrady. {youtube}cBZ7DNUigWc{/youtube} 

 Dużo uwagi poświecił również  dyskryminacji rolników, podczas spotkania stwierdził, że rząd nie wynegocjował równego traktowania polskich rolników w stosunku do innych krajów unii. Wymienił przykłady nieudolności w wydatkowaniu środków unijnych m.in. otrzymanych na E –administracje czyli nowoczesne rozwiązania informatyczne, realizowane w  26 programach z  tego 7 zawieszonych ze względu na korupcję i podejrzenia korupcyjne, stwierdził również, że miliard euro na rozwój szerokopasmowego internetu,  którego opóźnienia sięgają ok 2lat może również zostać zmarnowane,  4miliardy euro, które Polska otrzymała  na modernizacje szlaków  kolejowych,  po 7latach –wydatkowała zaledwie 48% tej kwoty, 2miliady będzie musiało wrócić do Brukseli ponieważ Polska administracja rządowa i władze kolei nie były w stanie przedstawić projektu wydatkowania tych pieniędzy. Obciążenia które powinny być w domenie państwa są przenoszone na samorządy, które się wciąż zadłużają i z każdym rokiem mają coraz więcej obciążeń, utrzymanie szkół, szpitali, dróg.  Świadczy to o absolutnym braku umiejętności rządzenia, braku profesjonalizmu i odpowiedzialności -wyraził się wprost Tomasz Poręba.