Zamkowa kultura przez wielkie „K”

   Od kilku dni na Zamku Dubiecko możemy podziwiać wystawę zdjęć z wyprawy do Australii fotografa Ludwika Biernackiego.Oprócz pasji zawodowej jaką jest fotografowanie, uwielbia podróże po świecie. Z każdej podróży przywozi wiele ciekawych fotografii.Ta wystawa jest owocem dwóch wypraw do Australii w listopadzie 2002r koniec australijskiej wiosny, oraz w lutym 2004roku –koniec australijskiego lata.

Zwiedzający zadawali autorowi wiele pytań dotyczących techniki wykonanych zdjęć,  w tamtych latach fotografia cyfrowa była nowością. Wszystkie fotografie zostały wykonane średnio formatowym  aparatem analogowym, a powiększenia w pracowni (ciemni) fotograficznej zrealizowane przez autora.{youtube}U2ztffbSt3w{/youtube}

 

Tego samego wieczoru  w Sali balowej Zamku  Dubiecko wystartował nowy projekt o wdzięcznej nazwie „Zamkowy Klub Filmowy”. Na dobry początek zaproponowano widzom film Julie & Julia. Wieczór poprowadził Filip Brudny z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zamek Dubiecko powoli staje się ostoją kulturalną na ziemi dynowskiej to juz nie tylko hotel i restauracja ale właściciele starają się wprowadzić ambitne  kino do Dubieckiego Zamku.