Manewry forteczne pod hasłem: „Inforteca” w Duńkowiczkach

Aby fort zaczął żyć potrzebna jest promocja. Po wielkim remoncie i pokazaniu nowego oblicza fortu  w Duńkowiczkach przeprowadzono tam niedawno wielkie manewry forteczne pod hasłem: „Inforteca”. Na szczęście fort ocalał, ludzie również, choć huku i zamieszania było co niemiara. A ponadto uczestnicy tej operacji wyszli z fortu usatysfakcjonowani czekając już na kolejne edycje na terenach innych fortów Twierdzy Przemyśl.

Organizatorzy Starostwo Powiatowe w Przemyślu przy współpracy  Gminy Orły poczynili starania aby pierwsza tego typu impreza w regionie, została zapamiętana przez wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili fort Duńkowiczki.

Na przedpolu fortecznym rozstawiły się stragany z pamiątkami i rękodziełem, a forteczną sceną zawładnęli młodzi wykonawcy z Wojskowego  Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy. Jednak największą atrakcją, która przyciągnęła  publiczność tego wieczoru na fort Duńkowiczki był występ kabaretu „KaŁaMasz”. Znani i lubiani aktorzy z serialu ,,Ranczo”, bywalcy sklepowej ławeczki rozbawili wszystkich do łez .

Nadając smaku manewrom fortecznym, Wojak Szwejk wtargnął na scenę podczas występu kabaretu „KaŁaMasz” i tylko szybka interwencja organizatorów nie doprowadziła do aresztowania Solejuka i jego kompanów.

W godzinach wieczornych sceną zawładnął przemyski zespół szantowy Port Przemyśl. Uczestnicy manewrów, niezależnie od wieku, skorzystać mogli z wielu atrakcji, takich jak dmuchance dla dzieci, paintball, jazda konna, a także można było zrobić sobie zdjęcie w gratisowej fotobudce oraz  zwiedzić fort wraz z przewodnikiem. Koloryt epoki przypominali członkowie Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”, „patrolujący” fort w historycznych strojach.