Mistrzowska „JAPA „

   Za nami juz piętnaste spotkanie eliminacyjne  w zmaganiach Indywidualnych Mistrzostw Przemyśla w Bowlingu. Tym razem zarejestrowało sie pięciu zawodników. Każdy ma za sobą kilkanaście eliminacji. Ten dzień należał do Bartosza Wróblewskiego który nie oszczędził nawet prowadzącego w klasyfikacji ogólnej Patryka Kołodzieja, dzisiaj Patryk musiał uznać wyższość rywala.

Ta bardzo widowiskowa dyscyplina sportu staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju .Klub Japa jest organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Przemyśla, w planach właścicieli są turnieje drużynowe oraz z okazji marcowego Dnia kobiet turnieju kobiecego.Podczas przedostatnich eliminacji  do finału kolejne miejsca w turnieju zajęli.Darek Pacławski trzecie,  Dariusz Baszakczwarte,Tadeusz Kulpa uplasował się na miejscu piątym.

Bowling jest to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle.{youtube}l3DJZJYAShM{/youtube}

Gracz ma za zadanie strącić dziesięć kręgli ustawionych w trójkąt , w jak najmniejszej liczbie rzutów. Gra składa się z dziesięciu rund dla każdego gracza. Na początku każdej rundy kręgle są ponownie ustawiane. W każdej rundzie gracz ma dwa rzuty. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie kręgle, bądź skończą mu się rzuty. Za każdy strącony kręgiel gracz dostaje 1 punkt. Są pewne wyjątki w punktacji takie jak zdobywanie punktów poprzez strącenie wszystkich kręgli za jednym uderzeniem czy np. dodatkowa kolejka jeśli się strąci wszystkie kręgle w ostatniej kolejce. Na zakończenie serii rzutowej wszystkie  punkty są zliczane i w zależności od ich ilości zawodnik jest ustawiany w tabeli zawodów.

Przed nami już tylko ostatnia eliminacja do mistrzostw, a  w sobotę drugiego marca klub Japa będzie gościł najlepszych podczas wielkiego finału indywidualnych mistrzostw Przemyśla.