Na zaproszenie przyjaciół nigdy nie odmawiam

 Na zaproszenie regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej i parlamentarzystów na Podkarpacie przyjechał Grzegorz Schetyna.

Pierwszym etapem jego podróży był Rzeszów skąd udał sie do Przemyśla na  spotkanie z lokalną społecznością Platformy i jej sympatykami.W swoim wystąpieniu  podkreślił, że jest mocno zwiazany z naszym regionem gdyż  jego ojciec urodził się nie daleko Przemyśla, kilka kilometrów na wschód od miejsca w którym się obecnie znajdujemy. Zapytalismy co skłoniło Przewodniczącego  Komisji Sejmowej do przyjazdu na Podkarpacie.

 Na spotkaniu z mediami w Instytucie Wschodnioeuropejskim w Przemyślu, przewodniczący odpowiadał na szereg pytań zwiazanych  z pracami rządu, a jednocześnie był pytany o sprawy lokalne, oraz o granty z popularnych,,schetynówek” dla lokalnych społeczności. Dziennikarzy interesowały też sprawy  związane  z  funkcją  jaką   pełni w Sejmie, czyli  przewodniczenie Komisji Spraw Zagranicznych.

W godzinach wieczornych Grzegorz Schetyna był gościem specjalnym,  podczas kolejnej edycji Podkarpackiego Salonu Sukcesu.{youtube}OV-o6wAQ9XA{/youtube}