NAJWIĘKSZE WYDARZENIE 2013 ROKU

  Takiej wystawy w Przemyślu jeszcze nie było. Mury Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej wypełnią się sztuką polskich malarzy ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Pod osłoną nocy w eskorcie służb specjalnychprzyjechała  do grodu nad Sanemwystawa, która za kilka dni zostanie otwarta dla zwiedzających, po raz pierwszy opuściła mury Muzeum Narodowego w Warszawie,jest to największe wydarzenie  muzealne w Przemyślu od wielu lat. {youtube}mezue0MSsKM{/youtube} Dzięki przemyskim i warszawskim  muzealnikom, którzy postarali się aby nowy gmach muzeum wypełniony był  dziełami sztuki z ,,najwyższej półki’’. Wśród obrazów prezentowanych na wystawie, są  perełki  które dla wielu zwiedzających z pewnością będą wielkim  przeżyciem obcowania  z oryginałami.

Specjalne środki bezpieczeństwa, klimatyzowana sala, komisyjny odbiór dzieł sztuki od pracowników z Warszawy, w taki sposób i w takich warunkach  muzealnicy z Przemyśla przygotowują  ucztę kulturalną dla koneserów sztuki  z podkarpacia.Jako jedyna ekipa telewizyjnamieliśmy okazję,uczestniczyć w rozpakowywaniu dzieł sztuki,  dreszczyk emocji był podczas odsłaniania jednego z  największych, a zarazem najstarszego obrazu na wystawie.Układ wystawy i aranżacja jest zawsze szczegółowo przygotowywana , dokumentowana i dyskutowana przez pracowników muzeum, tak aby wszystko było idealnie zaplanowane.Kurator  Małgorzata Kaczor zanim podjęła decyzję jaki obraz i gdzie będzie umieszczony, wykonała plan sali wraz z miniaturami obrazów aby dokładnie rozmieścić układ wystawy.Już od 23 listopada wystawa będzie gotowa do zwiedzania w godzinach otwarcia muzeum. Dzień wcześniej o godzinie 17.00 zostanie oficjalnie otwarta.