Niedżwiadkowa scena młodych – zespół FAKTURA

Klub ,,Niedzwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek w Przemyślu kształtuje i zaspokaja  potrzeby środowiska miejskiego w dziedzinie kultury, organizuje i współorganizuje imprezy artystyczne i rozrywkowe. Na deskach klubu w ostatnim czasie wystąpiło wiele gwiazdy światowego formatu, między innymi  Renata Przemyk i Akustik TRIO, Angela Gaber Trio,  Aftet The Ice, Eden Expres, Fabryka Snów  oraz  Alvon Johnsos z cyklu barwy bluesa. Gwiazdą ostatniej edycji  festiwalu bluesowego organizowanego przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek  był również Leon Hendrix młodszym brat amerykańskiego gitarzysty rockoweg i piosenkarza Jimiego Hendrixa. Po raz pierwszy do Przemyśla na ,,Niedźwiadkową  scenę młodych” przyjechał zespół ,,Faktura” z Lubaczowa, który powstał w marcu ubiegłego roku  na potrzeby projektu muzycznego „Muzyka ponad podziałami”. Grupa została założona z osób o różnym stopniu zaawansowania muzycznego oraz z rożnych gatunków muzycznych. Młodzi  ludzie bardzo  szybko zgrali się ze sobą nie tylko pod względem muzycznym ale również przyjacielskim; świetnie ze sobą współpracują, dogadują  się pod względem tworzenia nowych utworów, czerpią radość ze wspólnych występów na scenie.{youtube}QvjiNNu1elE{/youtube}

 

 Muzycy z zespołu byli również pomysłodawcami oraz współorganizatorami koncertu charytatywnego w Lubaczowie, którego gościem była Ewelina Flinta.

 Tuż po koncercie zespół ,,Faktura” został zaproszony  na kolejne występy do Przemyśla. Za  kulisami młodzi muzycy opowiadali nam o sobie oraz zdradzili sekret, że są w trakcie negocjacji kolejnego projektu, ponieważ już zaplanowali następny koncert charytatywny, a po tak udanym debiucie na legendarnych deskach ,,Niedźwiadka” ich marzenie aby być saportem przed gwiazdą jest już raczej przesądzone.