Podkarpacka KAS przekazała ponad 1400 litrów spirytusu na walkę z pandemią

 Jednostki Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w całym kraju reagują na zapotrzebowanie szpitali, sanepidu, straży pożarnej na środki dezynfekcyjne, niezbędne do walki z koronawirusem.
Podkarpacka KAS przekazała już  ponad 1400 litrów alkoholu etylowego do walki z pandemią
Alkohol, który został zatrzymany podczas działań kontrolnych KAS, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji.Alkohol etylowy jest przekazywany instytucjom, które ze względu na specyfikę działania potrzebują dużych ilości środków dezynfekujących i jest wykorzystywany do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu.Przekazany przez podkarpacką KAS alkohol został zatrzymany  podczas działań kontrolnych  i był przeznaczony do zniszczenia. Dzięki działaniom podjętym przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy  w Przemyślu, teraz może posłużyć do przygotowania środków dezynfekcyjnych.  Możliwość użycia alkoholu do celów dezynfekcyjnych potwierdziły badania laboratoryjne, przeprowadzone w  Laboratorium Celno- Skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.Alkohol przekazany został na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, która zajmie się jego dalszą dystrybucją do potrzebujących jednostek.

Jak zaznacza Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek: Wsparcie bezpieczeństwa sanitarnego, jest istotnym elementem naszych działań obok zapewnienia bezpieczeństwa finansów naszego państwa oraz sprawnej obsługi międzynarodowego obrotu towarowego.

 

mł. aspirant Edyta Chabowska

rzecznik prasowy

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie (biuro w Przemyślu)