Podkarpacka ofensywa SLD

W Przemyślu gościł szef podkarpackich struktur SLD, poseł Tomasz Kamiński. Na konferencji prasowej, która odbyła się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, jeden z liderów SLD mówił m.in. o tym, że lewica – poprzez cykl spotkań w różnych miejscach regionu – zaczyna przygotowania do startu w wyborach samorządowych.

Konferencja, którą poprowadził przewodniczący miejskich i powiatowych struktur SLD w Przemyślu Janusz Zapotocki, poświęcona była m.in. zaniedbaniom rządu w kwestii rozwoju Polski wschodniej. Sporo rozmawiano też o szansach lewicy w wyborach krajowych i samorządowych. Zapytaliśmy Tomasza Kamińskiego, czy takie spotkania służą SLD i pomysłom programowym partii.{youtube}Hx_w-ypOGtg{/youtube}

 

 Dziennikarzy interesowało też to, czy SLD ma już na oku kogoś, kto spróbuje swoich sił w walce o fotel prezydenta Przemyśla.

 Podkarpaccy politycy SLD – chętniej niż o personaliach – wskazywali podstawowy problem, z którymi borykają się samorządy. Krytykowali rząd za to, że nakłada na samorządy kolejne zadania, ale nie wskazuje pieniędzy na ich finansowanie.