Pozujące bociany

W Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem otwarto wystawę „Prywatne życie bocianów”. To zbiór doskonałych fotografii obrazujących życie bocianów, autorstwa Krystyny Szymańskiej.

Krystyna Szymańska pochodzi z Puław. Fotografię traktuje amatorsko, ale jej zdjęcia z amatorszczyzną nie mają nic wspólnego. Nawet w najbardziej prozaicznych sytuacjach potrafi dostrzec coś frapującego. Obok jej prac trudno przejść obojętnie – przykuwają wzrok, budzą zaciekawienie, uśmiechają się do oglądających.

Jej wystawa zdjęć zawitała do Przemyśla, bo część z nich została zrobiona na terenie Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Andrzeja Fedaczyńskiego.{youtube}k6_V1Hwe8mI{/youtube}

 

Krystyna Szymańska z każdej wyprawy – czy to do Francji, Chin, Meksyku czy Maroka – przywozi tysiące zdjęć ludzi, architektury i przyrody. W Przemyślu możemy zobaczyć jedną z jej najciekawszych kolekcji – zdjęcia bocianów w sytuacjach, w jakich prawdopodobnie nigdy byśmy ich nie spotkali.

Na wystawie można oglądać boćki kłócące się ze sobą, wspólnie polujące na gryzonie, jedzące sobie z dzióbków, w trakcie miłosnych umizgów, politycznych debat i zwykłych wieczornych pogaduszek, stojące, drzemiące, w locie, a nawet wypoczywające na dziecięcej kołysce. Tę wystawę naprawdę warto zobaczyć.