W PRZEMYŚLU POWSTAJE MAPA POTRZEB

/ artykuł sponsorowany /

Przemyska Nowoczesna uruchomiła projekt pod nazwą „Mapa Potrzeb Przemyśla”. Jego celem jest zebranie informacji o konkretnych potrzebach mieszkańców poszczególnych dzielnic i ulic miasta. To z kolei posłuży do przygotowania programu dla Przemyśla na następną kadencję samorządową, która rozpocznie się po wyborach w 2018r.

Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańcówPrzemyśla, oczekujących od samorządu rozwiązania konkretnych problemów i podjęcia wyzwań, z którymi nie poradzono sobie od lat oraz tych zupełnie nowych. Pod adresem www.mapapotrzebprzemysla.pl każdy już dziś może napisać czym lokalne władze powinny się zająć w mieście. Można również zaznaczyć na mapie miejsce, którego sprawa dotyczy. Wszystko w postaci wygodnego formularza. Zgłoszone przez mieszkańców miasta uwagi zostaną zebrane w bazie danych i umieszczone automatycznie na elektronicznej mapie potrzeb – wyjaśnia Zdzisława Czeszejko-Sochacka – Przewodnicząca Koła Nowoczesnej w Przemyślu. Chcemy, by mieszkańcy sami zgłaszali do nas co jest dla nich najważniejsze i co powinno być jak najszybciej rozwiązane. Stąd pomysł strony internetowej, dzięki której każdy będzie mógł szybko podzielić się z nami swoimi oczekiwaniami oraz wskazać słabe punkty w mieście. Zależy nam, aby przemyślanie mieli poczucie, że efekt jakichkolwiek działań podejmowanych teraz czy w przyszłości, wiąże się z ich wyborem, ich decyzją. My nie mamy monopolu na wiedzę, za to mieszkańcy wiedzą lepiej i dlatego warto by władza wsłuchiwała się w ich głos.

Prawdopodobnie większość zgłoszonych problemów – szczególnie tych najbardziej skomplikowanych – da się rozwiązać dopiero po najbliższych wyborach samorządowych, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z Mapy korzystali również obecni radni miejscy wraz z Prezydentem Przemyśla.

Bardzo zachęcamy wszystkich mieszkańców do współtworzenia naszej mapy potrzeb i do dzielenia się z przemyską Nowoczesną swoimi problemami, które moglibyśmy rozwiązać w samorządzie nowej kadencji – apeluje Zdzisława Czeszejko-Sochacka.

 

/ informacja własna .NOWOCZESNA PRZEMYŚL /

portal tvpodkarpacka.pl nie bierze odpowiedzialności za zamieszczony materiał oraz jego treści. materiał w całości jest własnością Przemyskiego oddziału struktur „.NOWOCZESNA”