Sylwester na bis na koniec karnawału

  Magiczne cofniecie w czasie jest  możliwe  jedynie w takich miejscach jak  muzeum, byliśmy świadkami takiego wydarzenia w ostatni sobotni wieczór w murach gmachu Muzeum Narodowego  Ziemi Przemyskiej gdzie odbył się Koncert Sylwestrowy na bis.

Ten sam  koncert, ci sami wykonawcy i ten sam niezwykły klimat jaki panował  w noc sylwestrową 2012 roku . Kolejny raz sala koncertowa była wypełniona widzami po brzegi  , którzy ubiegły rok żegnali  na balach tanecznych ,prywatkach  lub z powodu wykupionych biletów nie mogli  uczestniczyć w tym wspaniałym  wydarzeniu.{youtube}wMekZMycTyI{/youtube}

 

Jako pierwsze  wystąpiły trzy młode niezwykle energiczne kobiety, Monika ,Agnieszka i Gabriela,  które poznały się jeszcze w szkole podstawowej, założyły  zespół wokalny X TRIO i tak pozostało do dnia  dzisiejszego. Śpiewają  nastrojowe poetyckie teksty, nie stronią też od kowerów znanych wykonawców światowej muzyki rozrywkowej.

Kiedy X TRIO zniknął za kulisami a widownia była już  rozgrzana na przyjęcie kolejnego wykonawcy na scenie pojawił się  Krzysztof Bury,wirtuoz akordeonu cyfrowego  którego  walce francuskie, tanga argentyńskie oraz polki brzmiały jak by grała cała orkiestra

IKS BAND to zespół jazzowy złożony z  wielkich zapaleńców do muzyki, laureatów  wielu prestiżowych nagród. Grają  między innymi Jazz nowoorleański, chicagowski .

Zabrali nas w podróż po muzycznej  Europie  zaglądając na tereny holenderskie odwiedzając angielskie ogrody, nie omieszkali pospacerować z widownią po zaułkach paryskich uliczek….

W tak wykwintnym towarzystwie nie mogło zabraknąć  gości specjalnych z za wschodniej granicy,na scenie pojawili się soliści  Opery Lwowskiej  Lubov Kachała i Petr Radeyko, którzy wprowadzili nas w cudowny nastrój, śpiewane arie w różnych językach przepełnione wrażliwością  oraz urocze Polskie stare melodie  rozbawiły publiczność,  która śpiewała wraz z artystami.

Organizatorzy koncertu w Muzeum Ziemi Przemyskiej zapewnili gościom poczęstunek  przy szwedzkim stole i lampce szampana. Na pożegnanie konferansjer poradził aby wracając z tego znakomitego koncertu w razie pytań znajomych mówili śmiało, że wracają z Sylwestra ponieważ  powrót z imprezy sylwestrowej drugiego  lutego 2013 roku  zrobi  z pewnością  na każdym zainteresowanym piorunujące wrażenie.