Trzynasta Gala Taneczna na piątkę

Za nami już trzynasta Gala Taneczna o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. W niedzielnej imprezie wystartowało ponad dwieście par z Podkarpacia. Przemyśl gościł także między innymi tancerzy z Tarnowa , Krakowa, Rzeszowa i z Ukrainy.

 

{youtube}_lu13I_YlF0{/youtube}

 

Rywalizację o medale urozmaicały, jak zwykle, dodatkowe pokazy. Były występy formacji tanecznych, działających w Przemyślu: grupy namłodszej „A-Z” oraz zespołu „Dance 4 Fans” pod kierunkiem Damiana Duczyńskiego.Największy aplauz wywołały dzieci z grupy tanecznej”Pierwszy krok” przy szkole tańca A-Z .

 W przemyskiej Szkole Tańca A-Z od kilku lat działają też „Salsomaniacy” – klub dorosłych sympatyków tańca. Zaprezentowany przez nich taniec wzbudził zachwyt publiczności.Mistrzowski  poziom pokazała formacja taneczna z Węgier. Nasi węgierscy goście zaprezentowali się w układzie tańców standardowych.

W rywalizacji turniejowej najwięcej medali zdobyli tancerze polskich klubów tanecznych, bardzo wysoki poziom zaprezentowali też goście z Ukrainy – pary zza naszej wschodniej granicy sięgały również po medale. Trwająca od 10 do 21 Przemyska Gala Taneczna po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem organizacyjnym. Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Szkoła Tańca A-Z, przy współpracy POSiR-u i PCKiN Zamek, znakomicie przygotowały imprezę.