Turniej szachowy w Nizinach

   Kolejna edycja turnieju szachowego o puchar Wójta Gminy Orły Bogusława Słabickiego, który odbył się w Niziniach już za nami. Rozgrywki przebiegały w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii zmierzyli się uczniowie szkoły podstawowej i młodsi, w  drugiej uczniowie gimnazjów, natomiast trzecia kategoria, zgromadziła dorosłych  miłośników szachów. Jest to wspaniała gimnastyka umysłu i przyciąga  coraz więcej grających.

Póki co szachy pozostają nadal w sferze zajęć dodatkowych.Wielu dyrektorów chciałoby ,aby te zajęcia wpisały się na stałe w grafik szkolny.

Tegoroczna edycja drugiego już turnieju  miała charakter międzynarodowych zmagań rówieśników ale i dorosłych.{youtube}G2lmprF55GA{/youtube}

Goście z Ukrainy, którzy  przyjechali na zaproszenie Wójta Gminy Orły, dobrze radzili sobie w zmaganiach na szachownicy, jednak nie sprostali dobrze przygotowanym szachistom z polski,  którzy nie oddali wysokich miejsc i  nawet pod czujnym okiem trenera szachowego z którym rozmawialiśmy po zawodach nie zdobyli  miejsc na podium.

Miejmy nadzieję ,że za rok ponownie usłyszymy szach-mat jednak już oficjalnie w wielu językach. Przyszłoroczna edycja turnieju w Nizinach ma uzyskać rangę Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Orły, Niziny 2014