V Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

W Przemyślu odbył się V Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Organizatorem turnieju był oddział regionalny Olimpiad Specjalnych Podkarpackie, a współorganizatorem UKS Gladiator Przemyśl oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Przemyślu. bocce8-2

W zawodach brało udział 100 niepełnosprawnych zawodników z całej Polski, z województw: mazowieckiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego – Poznań, opolskiego, podlaskiego, pomorskiego, wielkopolskiego – Konin, dolnośląskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i beskidzkiego, 35 trenerów oraz 60 wolontariuszy.

Podczas czterodniowej imprezy rozegrano 268 meczy w 30 grupach i rozdano 44 boccekomplety medali. Rozgrywka prowadzona była w trzech konkurencjach: gra drużynowa, single i deble.

Bocce jest dyscypliną mało popularną wśród dzieci sprawnych, natomiast jest bardzo popularna wśród zawodników Olimpiad Specjalnych. Do aktualnej formy rozwinęła się we Włoszech. Gra polega na umieszczeniu swoich kul, jak najbliżej paliny, czyli małej, białej kuli. Zawodnik, który umieści swoje kule najbliżej zdobywa punkty.

Zawody były znakomicie przygotowane przez organizatorów, dostarczyły uczniom oraz trenerom niesamowitych emocji i wielu chwil wzruszeń, zachęciły do dalszej aktywności i pracy w  dziedzinie sportu jaką jest Bocce.bocce11