Wernisaże wystaw malarstwa trzech artystów w Arboretum

Od 17 czerwca w Arboretum można oglądać wystawy malarstwa trzech artystów. Wernisaż  odbył się  w pochmurne popołudnie ale mimo obaw organizatorów frekwencja dopisała i  na wernisaż przyjechało kilkadziesiąt osób. Jako pierwsza została otwarta wspólna wystawa dwóch artystek, które przyjaźnią się od czasów studenckich. Anna Trzaska-Madej i Julia Olech-Nowak, które zaprezentowały swoja twórczość pod wspólnym tytułem „Mamy czas …

Anna Trzaska-Madej mieszka i pracuje w Krakowie,  studiowała w krakowskiej ASP, na Wydziale Architektury Wnętrz. Zajmuje się projektowaniem architektury wnętrz, mebli i detali dekoracyjnych. Tworzy obrazy i instalacje artystyczne oraz  Fotografuje. Tworząc obrazy lubi czuć w rękach materiał; ziemię, patyki, trawy, stary papier. Lubi kolory naturalnych pigmentów, których, jak się wyraziła użyczyła nam Matka Natura. W swoich pracach zawsze zostawia furtkę dla oglądającego.

Druga wystawa pod tym samym dachem i tytułem autorstwa Julii Olech–Nowak to uchwycone zwyczajne codziennie sprawy. Artystka w swojej sztuce wyraża swoje podejście do świata, hołduje sprawom zwyczajnym i stara się zachować nieuchwytne szczęście, które towarzyszy zwyczajnej chwili. Julia Olech-Nowak ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Architektury wnętrz. Jest laureatką wielu nagród, urodziła się w Kielcach ale od najmłodszych lat związana jest z Przemyślem, gdzie mieszka i łączy pracę zawodową ze swoją pasją. Swoją pasję twórczą dzieli pomiędzy dziedzinę projektową a niezależne sztuki plastyczne. Twórczość w zakresie: malarstwa, rysunku oraz próby w zakresie grafiki warsztatowej dają jej poczucie wolności.

Z pewnością na tej wystawie każdy odbiorca znajdzie obraz, z którego kolorystyką utożsami się duchowo.

W Galerii u Piotra został otwarta wystawa malarstwa, której autorem jest Ryszard Dudek. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu,  który studia artystyczne skończył w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Niestety nie mógł być osobiście na wernisażu, więc jego postać  przybliżył  wszystkim  gościom dyrektor Arboretum oraz godnie go reprezentował.