WIELKA PARADA MIKOŁAJOWA NA PRZEMYSKIM RYNKU

Jak co roku do Przemyśla zawitał Orszak św. Mikołaja. W tym roku Mikołajowi pomogły służby mundurowe z Przemyśla a samego Dostojnego Gościa na Rynek Starego Miasta powitali Wojtuś i Ewunia najgrzeczniejsze i najważniejsze dzieci w mieście czyli Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun  wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Ewą Sawicką. Podczas pobytu Gościa w naszym mieście czas umilały mu występy przemyskich dzieci.

 Bezśnieżna aura nie sprzyjała „użyciu” typowego mikołajowego środka transportu jakim są sanie z reniferami. Ale od czego jest pomysłowość świętego. Mikołaj przybył na przemyską Starówkę wojskową limuzyną – oczywiście z kierowcą ponieważ sam jako tradycjonalista nie potrafi prowadzić takich pojazdów. Aby było uroczyście, niezwykłego gościa „doprowadziła do miejsca przeznaczenia” kawalkada kilkudziesięciu pomocników na motocyklach.  Z Mikołajem przybyły również bajkowe postacie. Święty tradycyjnie miał ze sobą słodkie prezenty, które poprzez swoich pomocników rozdawał wszystkim grzecznym dzieciom i dorosłym.

W podzięce za wspaniałe przyjęcie Mikołaj w magiczny sposób dokonał rozświetlenia miejskiej, pięknie przystrojonej choinki i wyczarował pokaz sztucznych ogni.