XV Powiatowy Konkurs Plastyczny w PBP

W Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbył się  XV Powiatowy Konkurs Plastyczny na ilustracje do twórczości Agaty Widzowskiej. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku  od 6 do 12 lat z terenu powiatu przemyskiego. Każdy uczestnik mógł przedstawić jedną pracę, ilustrację do przeczytanego utworu Agaty Widzowskiej, wykonaną dowolną techniką, według własnego pomysłu.
agata-widzowska Celem konkursu organizowanego już po raz 15 jest min; rozwijanie zainteresowań czytelniczych klasyką literatury dla dzieci, kształtowanie wyobraźni i wrażliwości na piękno oraz formowanie umiejętności wypowiedzi artystycznej.

Podczas otwarcia wystawy w Przemyskiej Bibliotece Publicznej dzieci z dumą i radością  opowiadały o swoich pracach autorce książek oraz zadawały pytania dotyczące ulubionych bohaterów.

1agata-widzowska Nagrody i wyróżnienia w konkursie będą motywacją do udziału w kolejnych konkursach, a specjalna dedykacja i autograf pisarki książek dla dzieci, pamiątką  po tym wyjątkowym wydarzeniu, które na długo zapisze się w pamięci dzieci.

Agata Widzowska jest absolwentką wydziału teatralnego Studium Kultury i Oświaty w Warszawie. Jest zodiakalnym bykiem, a urodziła się w tym samym roku, w którym Beatlesi wydali płytę „Help”. Natura wyposażyła ją w upór i ułańską fantazję. Zawsze chciała być pisarzem i obdarowywała otoczenie swoimi tekstami.2-agata-widzowska

Z wykształcenia jest instruktorem teatralnym i bibliotekarzem. Układa rymy w każdej wolnej chwili, nawet przez sen. Zdarzało jej się zapisywać je kredką do oczu na bilecie tramwajowym. Jest współautorką książki „Trójkowa Bridget Jones.” Pisze opowiadania, wiersze, słuchowiska, bajki terapeutyczne, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci. Zadebiutowała w roku 2004 książką o Beatlesach w wersji dziecięcej pt. „Bitelsiaki”. Rok później wydała książkę z psotnymi wierszykami dla dzieci pt. „Co uciął Gucio?”

Od kilkunastu lat mieszka w Swarzędzu, jest mamą dwójki dzieci, Jadzi i Dobromira oraz adoptowanego psa Remika. Kocha wielogodzinne spacery i jazdę konną. Napisała około 20 książek dla dzieci, zarówno prozą jak i wierszem. Oto kilka z nich: – „Bitelsiaki” – „Co uciął Gucio” – „Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki” – „Zwierzęta i ich mamy” – „Bajeczki dla synka i córeczki” – „Dreptak i pępek świata” – „Myszka Precelka”oraz trylogię ,,Koń na receptę”, książka ta w niektórych miastach jest lektura szkolną, ,,Grzywa malowane” oraz ,,Galopem do gwiazd”.