Zamkowe kolędowanie

 Niedzielne popołudnie,komplet widzów, wspaniała akustyka i niesamowity nastrój w Sali balowej Dubieckiego Zamku. Kwartet niezwykłych wokalistów o wdzięcznej nazwie ,,Redemisti” przy akompaniamencie smyczkowym pięknych i utalentowanych  kobiet z kwartetu ,,Melange” to recepta na wspaniały zimowy wieczór, przy dziękach staropolskich kolęd.

Pomysłodawcą kapłańskiego spiewania był ksTomasz Hryniak , który wraz z przyjaciółmi postanowił pokazać, że kolędy znane z kosciołów czy świątecznych śpiewników  można wykonać inaczej.

Zostaliśmy zapewnieni, że ten projekt nie jest ostatni,  to początek muzycznej drogi, ale w jakim kierunku bedą iść to się dopiero okaże po poważnych rozmowach, które wkrótce mają nastąpić.{youtube}TGQSHr8Tc-o{/youtube}

 

Niesamowite i zaskakujące wrażenie wywarły na publiczności nowe i bardzo odważne wykonania tradycyjnych kolęd o współczesnym brzmieniu i kolorycie,które zaaranżował Wojciech Bęś oraz Jacek Wawro. Zapytaliśmy widzów o wrażenia artystyczne.

Własciciele Zamku Dubiecko przygotowując ucztę dla ducha nie zapomnieli też o czymś dla ciała, wspaniale przygotowany szwedzki stół z deserami, napoje zimne i gorące, uprzyjemniły wszystkim zgromadzonym  rozmowy i dodatkowe przeżywanie tego co pozostawili za drzwiami sali koncertowej .

   Miejmy nadzieje,że jeszcze nie raz bedziemy świadkami tak wspaniałych wydażeń kulkuralnych, których bohaterami  będzie duet niezwykłych kwartetyów.