Jubileusz firmy INVEX REMEDIES na bazie 30-stu lat doświadczenia INWEX

Firma INVEX REMEDIES powstała 7 lat temu bazując na 30 letnim doświadczeniu Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej Inwex założonej przez cenionego chemika i wynalazcę Stanisława Szczepaniaka. W efekcie poszukiwania skutecznego sposobu na zdrowie i urodę, dzięki wnikliwej pracy naukowo-badawczej, powstała zaawansowana technologia monojonowa będąca unikatem w skali światowej!
Wieloletnie doświadczenie wynikające z chęci zgłębiania wiedzy dwóch pokoleń rodziny, pozwoliło na stworzenie marki o silnych podstawach i wartościach bliskich każdemu człowiekowi. Lata starań zaowocowały stworzeniem ponad 140 patentów i niezliczonych zgłoszeń patentowych. W ciągu wielu lat pracy wynalazki przedstawiane przez INWEX oraz Invex Remedies, firm należących do Stanisława Szczepaniaka i jego syna Remigiusza, zdobyły dziesiątki złotych medali i wyróżnień na międzynarodowych targach wynalazczości za unikatowe rozwiązania dla rynku chemicznego, przemysłu metalowego, hutnictwa, budownictwa, czy motoryzacji. Od kilku lat z sukcesami walczą o swoje miejsce na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym.
W laboratoriach Invex Remedies opracowana została zaawansowana technologia polegająca na rozbijaniu pierwiastków minerałów do wielkości monojonów. Znalazła ona zastosowanie w kosmetyce oraz w produkcji wyjątkowo przyswajalnych suplementów diety. Impulsem do poszukiwania nowych rozwiązań okazała się życiowa sytuacja właściciela INWEX-u. W 2002 roku u Stanisława Szczepaniaka stwierdzono obecność tętniaka rozwarstwiającego aorty piersiowej, brzusznej i tętnic udowych. Wysokie ryzyko związane z operacją sprawiło, iż Szczepaniak ostatecznie z niej zrezygnował. Z zaskoczeniem jednak zauważył, iż wypis ze szpitala wskazywał na drastycznie niski poziom krzemu w jego organizmie. Bezzwłocznie rozpoczął suplementację dostępnymi wówczas na rynku preparatami zawierającymi krzem, dużą ilość kolagenu i witaminy C. Jednak efekty nie były zadowalające. Wtedy właśnie zespół doświadczonych chemików INWEX-u pod jego nadzorem rozpoczął badania i próby, a następnie produkcję laboratoryjną preparatu zawierającego krzem organiczny. Tak z potrzeby ratowania swego zdrowia twórca opracował preparat SILOR+B (krzem organiczny z borem), który pomógł mu odbudować kondycję i zdrowie. W następstwie powstały nowe formuły bazując m.in. na znanych od wieków terapeutycznych właściwościach złota czy srebra, składając się ostatecznie na trzy główne linie kosmetyków i suplementów diety:  Golden Touch, Silver Touch i Organic Silica. Pierwowzór ma swojego następcę – suplement diety z krzemem Silor+B i okazał się bestsellerem w czasach gdy niemal 90% populacji cierpi na niedobór krzemu w organizmie. Pozyskiwane dzięki technologii monojonowej cząsteczki pierwiastków są ponad dziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w kosmetologii nanocząsteczki. Monojony złota mają rozmiar 0,2 nm, srebra 0,2 nm, natomiast krzemu 0,24 nm. Dla najwyższej skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej do wnętrza komórki wykorzystano dodatkowo, stosowane dotychczas wyłącznie w farmakologii, zjawisko par jonowych. Metoda ta wykorzystuje połączenie naładowanej cząstki z obdarzoną przeciwnym ładunkiem cząstką substancji aktywnej w celu tymczasowego zneutralizowania ładunku.  Pary jonowe z łatwością przenikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocjują w żywych warstwach naskórka. Wiele substancji chemicznych w tym nanocząsteczkowych ma skłonność do tworzenia się tzw. klastrów – skupisk cząstek. Zjawisko to utrudnia przenikanie pierwiastków przez błony komórkowe i wywołanie zamierzonego efektu. Opatentowana przez firmę Invex Remedies technologia monojonowa umożliwia wyeliminowanie tego zjawiska, a tym samym zwiększa skuteczność przenikania substancji aktywnej.

Technologia monojonowa jest wykorzystywana nie tylko w kosmetologii. Opatentowana formuła monojonów jest badana pod kątem wyrobów medycznych oraz leczniczych – w tym preparatów przeciwnowotworowych. Produkty te charakteryzują się zdecydowanie większą skutecznością i są mniej szkodliwe niż stosowane obecnie farmaceutyki. Warto przy tym pamiętać, że zaopatrzenie każdej komórki w pierwiastki niezbędne dla życia i zdrowia, występujące w naturze, jest podstawą dla zachowania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Technologia monojonowa INVEX REMEDIES dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie i jest bez wątpienia jedną z najskuteczniejszych metod aplikacji danego pierwiastka do organizmu.