Pokochałem to miejsce – wystawa Leszka Matysiaka w Galerii Pod SZPAKIEM

Leszek Matysiak w Galerii ,,Pod Szpakiem” ,,SZKICE PRZEMYSKIE I INNA TWÓRCZOŚĆ” Należy do Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu od 1980r. Uczestniczył w plenerach organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury później przez CK w Przemyślu. Brał udział w licznych wystawach i konkursach w kraju i zagranicą.

Z galerią Pod SZPAKIEM ma wiele wspomnień i to właśnie miejsce wybrał na ostatnią wystawę jako prezes Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego. Z galerią się jednak nie rozstaje bo ma już w swoich planach zająć się tym miejscem jako kustosz i organizator innych wydarzeń artystycznych. Pan Leszek tworząc to miejsce wraz z właścicielem domu handlowego SZPAK chcieli aby tu mieli swoją przystań artystyczną twórcy bez licencji po prostu nieprofesjonaliści. Tak się i stało. Galeria Pod SZPAKIEM gościła i będzie gościć wielu znakomitych ludzi pokazując ich pasję i zaangażowanie artystyczne.

Koniec etapu prezesowania pana Leszka nie jest na szczęście końcem jego działalności twórczej. Jako emeryt jak sam o sobie mówi będzie miał więcej czasu na artystyczny rozwój . Pasja do rysunku przeplata się z pasją do rzeźby. Rzeźby jego autorstwa można podziwiać w parku Lubomirskich w Przemyślu a namiastkę twórczości w materiale filmowym poniżej.