Zakończenie 29 sezonu tanecznego oraz udany start Szkoły Tańca „A-Z” Aleksandry Sołgi w Mistrzostwach Polski IDO ‘ 2023

Koncert kończący  XXIX rok szkolny w szkole tańca „A-Z” był ostatnim przetarciem przed Mistrzostwami Polski w których uczestniczyła ponad dwudziesto osobowa grupa tancerzy z Grodu  nad Sanem.  Dotarły do nas bardzo dobre wiadomości z Janowa Podlaskiego.

Zanim jednak te wiadomości to zapraszamy na retransmisję całości koncertu z Zamku Kazimierzowskiego.

W dniach 29 – 30 czerwca br., odbyły się rozgrywki Krajowych Mistrzostw IDO PZTan w Tańcach Karaibskich, Tańcach Par, Latin Styles i Synchro Dance – Janów Podlaski ’ 2023.   Stanowiły one eliminacje do Mistrzostw Europy’2023.

Wzięła w nich udział 22 osobowa reprezentacja Przemyśla ze Szkoły Tańca „A-Z” i po raz kolejny stanęła na wysokości zadania; odnosząc znaczne sukcesy promowała nasze miasto na krajowej arenie tanecznej.

  Podkreślić należy, że tym razem super osiągnięcia stały się udziałem, w większości, dorosłych tancerzy. Szkoła Tańca „A-Z” od 29 lat promuje taniec w parach i solo, w różnych jego formach, nie tylko dla dzieci i młodzieży, lecz także wśród dorosłych, co aktualnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Głównie jest to rekreacja, taniec dla każdego; Jest także spora grupa pasjonatów-tancerzy, którzy zapragnęli sprawdzić się w rywalizacji sportowej i uzyskali super wyniki, przy czym jak twierdzą, doskonale się bawili.

Tancerze „A-Z” Przemyśl aż  10 – krotnie stawali na podium; zdobyli 10 medali (w tym 5 złotych,  4 srebrne i 1 brązowy),  co dało im wszystkim awans do udziału w Mistrzostwach Europy. 

 

 

Grupie Ladies i ich Trenerce p. Sylwii Sarnowskiej /od 10 lat uczącej tańca w Szkole „A-Z”/ gratulujemy pięknych prezentacji i wytańczenia mistrzowskich tytułów w różnych konkurencjach:

  1. „Black Angels” I miejsce – Mistrz Polski IDO’ 2023 w kat. Caribbean Show
  2. „Good Girls” I miejsce – Mistrz Polski IDO’ 2023 w kat. Bachata
  3. „Magic Ladies” I miejsce – Mistrz Polski IDO '2023 w Synchro Dance

ponadto:

  1. „Dance Group „A-Z” ( TRIO w składzie: Justyna Nieradka, Bartłomiej Filip, Bruno Sarnowski)  II miejsce – Wicemistrz Polski IDO '2023 w Salsa Group 17+
  2. „AZETKI” ( TRIO w składzie: Wiktoria Wojnicka, Karolina Balicka, Anna Khrebet) -II Wicemistrz Polski IDO '2023 w kat. Salsa Group Junior 2

Także w konkurencjach: pary, duety, solistki, tancerze A-Z znaleźli się na podium:

  1. Bruno Sarnowski i Justyna Nieradka II miejsce – Wicemistrz Polski IDO '2023 w kat. Bachata Pary 17+
  1. Sabina Rzucidło i Aneta Kozioł I miejsce – Mistrz Polski IDO’ 2023 w kat. Salsa Duo 31+

Solistki:

  1. Renata Wojnicka-Wlazło II miejsce – Wicemistrz Polski IDO '2023 w.kat. Bachata Solo 31+
  2. Edyta Bierowiec – I miejsce – Mistrz Polski IDO’2023 w Bachata Solo Adults
  3. Magdalena Baran-Malcher II miejsce – Wicemistrz Polski IDO’2023 w Bachata Solo Adults

 

Brawa  i gratulacje dla wszystkich Tancerzy A-Z oraz wielu sukcesów i udanych startów               w przyszłym jubileuszowym roku – 30 lecia Szkoły Tańca „A-Z”