Uczniowie Gimnazjum nr 4 organizują Święto liczby π ≈ 3,14

π Day, to święto, które od wielu już lat obchodzone jest przez fascynatów liczby π na całym świecie. W tym roku uczczą je również uczniowie klasy IIgB Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu.

Uczniowie wykonują gimnazjalny projekt edukacyjny dotyczący tego dnia – liczby π, który wypada 14 marca.  Arkadiusz Bobko, Andrzej Zaborniak i Konrad Widaj przyozdobili cały korytarz rozwinięciem dziesiętnym liczby π. Zaprosili większość klas w szkole na uroczystość, którą organizują o 9:30 na zielonej sali. Kulminacją obchodów Dnia Liczby π będzie recytacja rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Zmagania uczestników będzie pilnie obserwowała i skrupulatnie oceniała komisja. Zapowiada się mnóstwo atrakcji, trzy konkursy, no i wspaniałe nagrody! A wszystko to związane z niezwykłą liczbą π, która fascynuje, intryguje i inspiruje młodych i dorosłych, uczniów i naukowców – słowem wszystkich. Okazuje się,  że matematyka jest bardzo przyjemną i atrakcyjną nauką.

Święto już po raz kolejny jest organizowane w szkole, a młodzież chętnie się angażuje w przygotowania do wyruszenia w podróż z liczbą π, która może stać się przygodą ich życia. Nie mogą się już doczekać  święta – π Day. Po nim z pewnością zapamiętają wartość tej magicznej liczby na zawsze: π ≈ 3,14.

Uczestnicy obchodów Dnia Liczby π zapoznają się z historią tej liczby od najdawniejszych czasów, aż po współczesność. Zobaczą, na czym polega niezwykłość tej liczby i sami oddadzą się jej magii.