Bicie rekordu Guinnessa „Ratujemy i Uczymy Ratować”

Ponad 88 444. zadeklarowane osoby z 1 041 instytucji z całej Polski uczestniczyło w próbie bicia Polskiego Rekordu Guinnessa w przywracaniu akcji serca ustanowionego przez Fundację WOŚP w 2013 roku. Liczba ta wskazuje na to, że udało się ustanowić imponujący wynik, tym samym mamy nowy rekord! Tak Polacy wspólnie z WOŚP zaangażowali się w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jedną ze szkół, która wzięła udział w biciu rekord Guinnessa w resuscytacji, była Szkoła Podstawowa w Siedliskach koło Przemyśla, w której do pobicia rekordu przystąpiło 127 dzieciaków z miejscowej szkoły i zaproszonej szkoły z Hureczka.20161017_120836

Ostateczny rezultat dzisiejszego wydarzenia Fundacja WOŚP ogłosi w połowie przyszłego tygodnia, po podliczeniu raportów ze wszystkich miejsc, które uczestniczyły w akcji. Dane, które do tej pory spłynęły do Fundacji WOŚP wskazują na to, że dotychczasowy rekord z 2013 roku został pobity. Wówczas w wydarzeniu wzięło udział aż 83 111 osób z 1 132 instytucji.

20161017_115321W bicie rekordu Guinnessa zaangażowały się nie tylko szkoły podstawowe uczestniczące w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, ale także instytucje rządowe i pozarządowe, OSP, PSP, uczelnie, szkoły, szkoły prywatne czy też firmy. W tej akcji bicie rekordu wcale nie było najważniejsze, chodziło o pokazanie społeczeństwu jak ważnym w życiu jest temat pierwszej pomocy – umiejętność jej udzielania, prosta wiedza – kiedy i w jaki sposób można ją wykorzystać. Akcja bicia rekordu nie przypadkowo odbyła się w tym terminie, dzień 16 października, jest ustanowiony  “Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”. Dzięki nagłośnieniu wydarzenia organizatorzy chcą pokazać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już od najmłodszych lat uczą się podstawowych czynności ratujących życie.