Borys Budka gościem Klubu Obywatelskiego

Czy Polska jest jeszcze państwem prawa? Tego zagadnienia dotyczyło spotkanie z  wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej Borysem Budką, który przyjechał do Przemyśla, by rozmawiać z mieszkańcami grodu nad Sanem. Przy pełnej sali toczyła się dyskusja w ramach Klubu Obywatelskiego. Poseł Budka powiedział, że Polska nie jest już państwem prawa. Przykładem jest upolitycznienie organów wymiaru sprawiedliwości.

Jak walczyć o przywrócenie prawa w Polsce? – Trzeba wygrać wybory, a potem wprowadzić uchwałę, która anuluje całe bezprawie – stwierdził Budka.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się również do najbliższych wyborów, sugerując , że trzeba do nich iść razem. – Przekonujemy naszych kolegów i koleżanki z Nowoczesnej, z lewicy i PSL-u, że można wygrać wybory bez względu na ordynację wyborczą, jeżeli zagłosuje na daną listę ponadto 50 procent. Jest to możliwe jedynie, gdy pójdziemy razem. Budka stwierdził, że PiS na pewno zrobi wszystko, by wygrać wybory samorządowe, np. wprowadzi jedną turę, bo Konstytucja nie mówi o sposobie wyboru wójtów i burmistrzów. – Wspólne listy to podstawa – zaakcentował Borys Budka apelując o wysoką frekwencję wyborczą.

Przed spotkaniem z mieszkańcami Przemyśla wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej spotkał się z lokalnymi mediami na krótkim briefingu.