Całoroczny aktywny wypoczynek i rekreacja w Przemyślu

SPA Hotel Gloria jest jedynym obiektem hotelowym w Przemyślu, który posiada własny basen rekreacyjny oraz gabinety odnowy biologicznej. Basen wyposażony jest w hydromasaż , gejzery wodne oraz przeciw falę, który umożliwia całoroczny aktywny wypoczynek i rekreacje. Na terenie basenu znajduje z brodzik z mini zjeżdżalnią dla małych pociech. Obiekt jest przystosowany do wymagań osób niepełnosprawnych i udostępniony jest gościom hotelowym, jak również indywidualnym klientom. Obsługa klientów odbywa się za pomocą elektronicznego systemu, zapewniającego sprawne rozliczanie. Na terenie basenu znajduje się Sauna fińska – sucha o niskiej wilgotności z temperaturą powietrza sięgającą nawet 85° – 100°C. W takim środowisku organizm ludzki wydziela olbrzymią ilość potu usuwając toksyny, co wspaniale przygotowuje skórę na przyjęcie produktów odżywczych. Przy zwiększonej temperaturze ciała nawet do 40°C wzrasta częstotliwość oddechów, co powoduje wentylację płuc.

Sauna sucha wyrabia odporność na choroby, ma zbawienny wpływ na układ nerwowy. Korzystać też można z Ruskiej Banii. Temperatura i wilgotność w łaźni rosyjskiej różnią się znacząco od tych, jakie panują np. w klasycznej saunie suchej, czy saunie parowej. Średnia wilgotność powietrza w łaźni rosyjskiej wynosi ok. 30-50%, czyli znacznie więcej niż w przypadku sauny suchej (ok. 10%). Tak wysoką wilgotność utrzymuje się poprzez polewanie rozgrzanych kamieni wodą. Temperatura w łaźni wynosi około 60-80ºC.

Strefa Relaksu, przywróci utraconą harmonię, złagodzi stres i napięcie nerwowe. To oaza spokoju i łagodności oraz ucieczka od rzeczywistości przepełnionej ciągłym pośpiechem i stresem. Postęp cywilizacyjny odsuwa na bok rolę wysiłku fizycznego, skupiając się na zwiększonym komforcie życia codziennego, w którym coraz mniej miejsca na sport. Ruch na basenie ma na celu polepszyć zdrowie a zarazem być przyjemnym sposobem spędzania czasu, podkreślając znaczenie dla polepszenia kondycji i sprawności. Zapraszamy do obejrzenia filmu i odwiedzin SPA Hotelu Gloria.