Dwie nagrody dla „Praktycznej Pani”

„Praktyczna Pani” grupy teatralnej Gimnazjum Morawa w Przemyślu zdobywa II miejsce w kategorii spektakl oraz otrzymuje II nagrodę dla zespołu za grę aktorską.  Po raz drugi przemyscy gimnazjaliści stają na podium w II Podkarpackim Konkursie Małych Form Teatralnych „Z książką w tle”, organizowanym przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

„Praktyczna Pani” to miniatura teatralna oparta na książce Pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Praktyczny Pan”. Scenariusz został napisany przez nauczyciela Rafała Paśko, na podstawie ciepłej i mądrej opowieści o tym jak ważna jest spontaniczność i radość życia.

W Finale konkursu przewodniczącym Jury był Pan Jan Nowara – dyrektor teatru, reżyser, a w kwalifikacjach Pani Barbara Napieraj – aktorka „Siemaszki”. Finałowe prezentacje odbywały się 19 marca na dużej scenie rzeszowskiego teatru.

„To dla nas wielki sukces, który cieszy tym bardziej, że podobnie jak w roku ubiegłym jesteśmy docenieni przez zawodowe Jury” – relacjonuje grupa, która w 2017 roku w finale konkursu zagrała w Teatrze Maska.

Zespół wystąpił w składzie: Agnieszka Bąk, Julia Jankisz, Jagoda Sitnik, Emilia Popławska, Karolina Flader, Zuzanna Bacza i Małgorzata Sielska. Reżyserem jest Rafał Paśko.

fot. Kaja Figlarska i ALO Rzeszów