Gigantyczna pomoc – zdajemy egzamin z miłości do drugiego człowieka

Prosimy o wstrzymanie się z dowożeniem jakiejkolwiek pomocy do Przemyśla. Na chwilę obecną posiadamy absolutnie wszystko w dużych ilościach! Zorganizowaliście tak wielką pomoc, że wszystkie nasze magazyny są pełne. Nie jesteśmy w stanie na chwilę obecną przyjmować kolejnych transportów! – przekazał na swoim profilu społecznościowym Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun

Informujemy, że wszystkie miejskie punkty zbiórek jak na razie nie będą przyjmowały odzieży. O ewentualnych zmianach w zapotrzebowaniu będziemy informować na bieżąco.

Takie informacje pojawiają się coraz częściej na oficjalnych stronach mediów społecznościowych Prezydenta miasta Przemyśla

Podobnie wygląda sytuacja z dobrowolnym podwożeniem prywatnymi samochodami z Przemyśla do innych miast w Polsce. Zatrzymanie się i parkowanie w mieście jest bardzo utrudnione w tej chwili a niejednokrotnie niemożliwe. Są transporty zorganizowane i te jak na tę chwilę bardzo dobrze działają.

Wszelkiego rodzaju organizacje, fundacje i stowarzyszenia zwracają się teraz z prośbami o wpłaty na zorganizowane e-składki społeczne lub dostarczanie pomocy ale celowo  wskazanej przez organizatora takiej zbiórki. Chodzi tu najczęściej o środki higieny osobistej pampersy czy wodę do picia. Organizatorzy zbiórek są wdzięczni za okazywaną pomoc ale również bardzo proszą abyśmy sobie w ten sposób nie robili porządków w szafach i nie wyrzucali zbędnych starych ubrać myśląc że te przydadzą się teraz jeszcze innym.

W Medyce i w Przemyślu zaczynają się tworzyć sterty już nie zdatnych do użycia ubrań, zabawek, butów, i innych produktów dnia codziennego bo jest ich fizycznie za dużo i warunki atmosferyczne jakie panują po prostu je niszczą. Najlepszym sposobem w tej chwili na pomoc to wpłaty darowizn na konta które można znaleźć na wielu oficjalnych stronach internetowych urzędów czy organizacji pozarządowych.

Staramy się umieszczać na naszych stronach wszelkie informacje które będą pomocne w tym ciężkim dla wszystkich czasie a zwłaszcza dla tych którzy uciekają z terytorium Ukrainy. Oto jedna z nich udostępniona prze UM w Przemyślu

INFORMACJA WŁASNA URZĄD MIASTA W PRZEMYŚLU

W związku z dużą ilością napływających uchodźców z Ukrainy, zwracamy się do osób zainteresowanych chęcią przyjęcia osób z Ukrainy o zgłaszanie powyższego faktu do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Przemyślu, ul. Rynek 1, pok. 27, telefon : 16 6786434,16 6752080.

Chęć przyjęcia osób można zgłaszać całodobowo.