III Przemyska Gala Szlachetnej Paczki w Przemyślu

W ubiegła sobotę na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyła się III Przemyska Gala Szlachetnej Paczki. Spotkanie wolontariuszy, darczyńców, osób, firm i instytucji pomocowych było okazją do podsumowania ubiegłorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka.

Dzięki 350 osobom pomoc o wartości ok. 40 tys. zł otrzymały 24 rodziny z naszego rejonu. Dodatkową pomoc w postaci produktów żywnościowych i chemicznych przekazano 6 rodzinom. W imieniu darczyńców głos zabrał Pan Artur Cieliński, prezes Fundacji „Jerzyk”, który opowiedział  czym dla niego i jego fundacji jest pomaganie oraz o swojej historii zostania darczyńcą. Na Gali pojawił się również niespodziewany gość, inicjator Szlachetnej Paczki w Przemyślu – Łukasz Domszy.

Kameralna uroczystość była przepełniona wspomnieniami, emocjami i rozmowami. Całość uświetnił recital uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu pod dyrekcją Wiesława Semkowa. Elementem wieńczącym galę było wspólne zaśpiewanie utworu „Szlachetne serca” oraz piękny tort w kształcie serc.