IX edycja Pikniku Naukowego Dzień Nauki w PWSW

To już dziewięć lat jak  Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu organizuje Dzień Nauki. Jak co roku gospodarze przygotowali dla odwiedzających bardzo dużo  atrakcji. Dzień nauki to czas kiedy zainteresowani studiami mają okazję zobaczyć  co oferuje im przemyska uczelnia.

Tak wyjątkowy dzień na terenie PWSW w Przemyślu to nie tylko dobry marketing zachęcający potencjalnego przyszłego studenta ale również pokazanie społeczności grodu nad sanem, że w mieście istnieje i ma się dobrze wyższa uczelnia. Jest to również swego rodzaju święto wpisujące się w kalendarz imprez miejskich.

Goście odwiedzający kampus mogli między innymi wziąć udział w wykładach i warsztatach, skosztować grochówki, kiełbasy, pizzy czy tradycyjnych smaków Podkarpacia. Podczas imprezy odbyły się także liczne zawody sportowe: biegowe, szachowe,  streetbasketu, a miłośnicy kręgli mogli zagrać w tę dyscyplinę na wolnym powietrzu na zaaranżowanym torze bowlingowym .

Stawy na terenie campusu zachęcały do pływania kajakami, a odważni próbowali swoich sił w licznych quizach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Najmłodsi mogli spędzić czas na dmuchanych zjeżdżalniach lub przejechać się na kucyku, starsi natomiast  gokartem, wziąć udział w quizie wiedzy o świecie czy konkursie historycznym.

Jednym z głównych punktów imprezy była inscenizacja przygotowana przez służby mundurowe – wspólna akcja policji, straży pożarnej, straży ochrony kolei oraz pogotowia ratunkowego. W tym przypadku zebrana widownia miała okazję zobaczyć jak kończy się nieumiejętność jazdy samochodem i co grozi podczas typowej zadymy na ulicy.

Nie zabrakło też części artystycznej. Podczas imprezy wystąpiły miedzy innymi grupa tańca prezentująca tańce dworskie , chór Akademicki PWSW oraz studenci goszczący w uczelni w ramach programu Erasmus+ z pokazem tańców tureckich.

Podczas IX Dnia Nauki promowano wszystkie kierunki studiów działające w PWSW, zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z Przemyśla, służby mundurowe oraz wiele innych organizacji. Każdy z odwiedzających mógł znaleźć dla siebie coś interesującego i mile spędzić czas. W tym dniu w wielu głowach młodych ludzi zapadały również decyzje o ewentualnym rozpoczęciu w przyszłości nauki w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.