Komunikat dotyczący tymczasowej zmiany organizacji pracy Urzędu Miejskiego w Przemyślu

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Przemyśla,

W związku z koniecznością zachowania najwyższych standardów dotyczących bezpieczeństwa oraz maksymalnego ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa,  ze względu na bezpieczeństwo Państwa oraz osób pracujących w przemyskich instytucjach publicznych, decyzją Prezydenta Miasta od poniedziałku, 16 marca br. zmienią się zasady przyjmowania stron i załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Przemyślu.

Wszystkich Państwa, którzy mają do załatwienia sprawy urzędowe, które nie wymagają bezwzględnej obecności w Urzędzie Miejskim, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z odpowiednim wydziałem UM w Przemyślu. Szczegółowy spis telefonów można pobrać klikając TUTAJ. Osoby posiadające profil zaufany zachęcamy do korzystania z platformy ePUAP.

Natomiast tych Państwa, którzy zechcą załatwić swoje sprawy bezpośrednio w urzędzie informujemy, iż w związku z wyznaczeniem w budynkach magistratu stref dla urzędników i klientów, wszystkie wnioski, pisma, zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie w biurze podawczym, znajdującym się na parterze budynku UM przy Rynek 1.

exclamation-point-1421016_1920.jpeg

Urząd Stanu Cywilnego będzie przyjmować strony (wyłącznie pojedynczo) tylko w przypadku rejestracji urodzenia i  zgonu.

Odpisy Aktów Stanu Cywilnego, zaświadczeń o stanie cywilnym, decyzji w sprawie zmiany imion i nazwisk oraz transkrypcje aktów będzie można uzyskać po zostawieniu w biurze podawczym odpowiedniego wniosku, opatrzonego swoim (krajowym) numerem kontaktowym.

Zaświadczenia do ślubu konkordatowego i ślubu cywilnego będą wydawane po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikami USC w Przemyślu.

► Numery telefonów oraz druki do pobrania znajdziecie Państwo na stronie: https://przemysl.pl/5757/urzad-stanu-cywilnego.html.

exclamation-point-1421016_1920.jpeg

Wszelkie wnioski dotyczące meldunków, dowodów osobistych, zgłoszenia wyjazdu za granicę oraz powrotu z zagranicy można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby, które chcą zrobić to osobiście, mogą złożyć wniosek w biurze podawczym UM w Przemyślu (Rynek 1, parter). Prosimy, by dla ułatwienia kontaktu zawsze  wpisywali Państwo na wnioskach swój numer telefonu.

exclamation-point-1421016_1920.jpeg

Wydział Spraw Społecznych jako organizator spotkań, podczas których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo prawne informuje, iż porady prawne będą udzielane wyłącznie drogą telefoniczną. O szczegóły prosimy pytać dzwoniąc pod numer telefonu: 16 678 62 29  lub pisząc na adres e-mail: [email protected].

KTD (1).jpeg

Mieszkańców chcących dokonać rejestracji pojazdu oraz załatwić sprawy związane z wydawaniem dowodów rejestracyjnych i praw jazdy informujemy, iż będą mieli takową możliwość wyłącznie po wcześniejszym – TELEFONICZNYM – zarejestrowaniu wizyty (na określoną godzinę) w miejscowym Wydziale Komunikacji (►rejestracja pojazdów – 16 675 20 02, ►prawo jazdy – 16 675 20 11, ►dowody rejestracyjne – 16 675 20 03). Dzięki temu nie będziecie musieli Państwo czekać w kolejkach, a tym samym o wiele sprawniej załatwicie niezbędne formalności.

Państwa, chcących załatwić inne niż powyższe sprawy w miejscowym Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg, prosimy o kontakt telefoniczny lub pobranie odpowiedniego wniosku z naszej strony internetowej, wypełnienie go i złożenie w biurze podawczym, mieszczącym się w budynku głównym Urzędu Miejskiego w Przemyślu (Rynek 1).

writing-1149962_1920.jpeg

Powyższe zmiany wchodzą w życie od najbliższego poniedziałku, 16 marca do odwołania.

To szczególny czas dla nas wszystkich. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych mieszkańców, zachęcamy Państwa do zachowania zdrowego rozsądku, pozostania (w miarę możliwości) w domach i korzystania z możliwości kontaktu telefonicznego i mailowego. Zachęcamy też Państwa do dokonywania płatności drogą elektroniczną.

Urząd Miejski pracuje w niezmienionych godzinach. Jednak również wśród urzędników są mamy i tatusiowie małych dzieci, które przez najbliższe dwa tygodnie będą przebywać w domach. W związku z tym, iż nie wszyscy rodzice mają możliwość zostawienia swoich pociech z babcią, czy opiekunką, również w magistracie przez najbliższe dni będzie nas nieco mniej. Prosimy więc o wyrozumiałość. Mimo wszystko bardzo staramy się, by wszystkie Państwa sprawy były załatwiane na bieżąco, bez zbędnej zwłoki i na najwyższym poziomie.

tekst i zdjęcia: Agata Czereba UM Przemyśl