KONCERT ZESPOŁU ,,TWOJE NIEBO” NA SCENIE ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO

Zespół „Twoje Niebo” powstał w maju 2009 roku, a za swoją siedzibę objął klasztor Karmelitów Bosych w Przemyślu. Pasję śpiewania Panu realizują już siódmy.  Wśród nich są uczniowie, studenci, a także osoby pracujące zawodowo. Swoje dokonania uwiecznili na płycie zatytułowanej „dzień po dniu”, na której gościnnie zaśpiewali: Ewa Uryga, Janusz Szrom oraz Katarzyna i Andrzej Lampert.  Zespół wykonuje muzykę rodzinną, która zatacza coraz szersze kręgi uchylając innym skrawek Nieba. Na swoim koncie mają wiele sukcesów m.in. Grand Prix na XIX Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA  w Siedlcach, III miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej MARANATHA w Świdniku, „Złoty Krążęk” nagroda publiczności na Festiwalu Chrześcijańskie Grania. Zespół „Twoje Niebo” kilkukrotnie pojawił się w TVP1, ma również na swoim koncie koncert w Radiu Rzeszów oraz wywiad dla kultowej Trójki.
Założycielem, dyrygentem i opiekunem duchowym przemyskiego zespołu jest karmelita o. Mariusz Wójtowicz OCD. Niestety, półtora roku temu został przeniesiony do Krakowa, gdzie jako zakonnik pracuje na chwałę Pana. Jednak ta rozłąka, jak czas pokazał, nie doprowadziła do zrezygnowania z działalności, a wręcz przeciwnie – na szczęście, ich występy pokazują, że zespół ciągle się rozwija, ciągle wzbogaca repertuar, ciągle występuje razem ze swoim spiritus movens.
Koncert, który odbył się 5 stycznia 2016 r. na scenie Zamku Kazimierzowskiego rozpoczął się od przywitania wszystkich widzów przez Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renatę Nowakowską.  „Twoje Niebo” (razem ze swoim założycielem O. Mariuszem, który specjalnie na tę okazję przyjechał z Krakowa) zaprezentowało przemyskiej publiczności kolędy mniej i bardziej znane, w tradycyjnych i współczesnych aranżacjach. Pieczołowicie przygotowany program wysłuchała, a chwilami również brała czynny udział licznie zgromadzona widownia. Świadczy to o ogromnym zainteresowaniu zespołem i jego twórczością.
Na koncertach organizowanych przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w różnych miejscach zespół występował już wielokrotnie, na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpił już po raz siódmy.

Tomasz Beliński