Arleta Lemańska i Wojciech Bardowski zaśpiewali dla Urszuli Kozłowskiej

Koncert charytatywny na rzecz Urszuli Kozłowskiej – pisarki walczącej z chorobą nowotworową już za nami. Był to wyjątkowy wieczór w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek dla wyjątkowej osoby,  która wielokrotnie odwiedzała Przemyśl i najmłodszych wielbicieli jej twórczości. Spotkania autorskie z pisarką zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem czytelników.  

Podczas koncertu mieliśmy przyjemność  wysłuchać piosenek polskich, francuskich oraz hiszpańskich. Utworów niezwykle szczerych i pełnych emocji w wykonaniu Arlety Lemańskiej i Wojciecha Badowskiego przy akompaniamencie pianisty Mariusza Dropek oraz Adama Bardowskiego, który grał na klarnecie. Specjalnie na ten koncert artyści przygotowali wzruszający utwór o miłości, do którego nagrali teledysk,  stąd zrodził się tytuł koncertu ,,Ocean Uczuć”

Teledyskiem oraz filmem z pozdrowieniami od Urszuli Kozłowskiej rozpoczął się koncert, podczas którego odbyły się licytacje wielu wartościowych przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Dochód z koncertu został przekazany  na konto Fundacji SEDEKA zdążyć z pomocą w Warszawie, która objęła opieką pisarkę niespełna dwa miesiące temu.

Obecnie Urszula Kozłowska cierpi na nowotwór złośliwy jelita grubego i przerzuty na wątrobę. Ponieważ zmiany  na wątrobie umiejscowione są w pobliżu dużych naczyń krwionośnych, operacyjne usunięcie ich jest właściwie niemożliwe. Jedyną szansą jest nierefundowany zabieg  NanoKnife oraz selektywna radioterapia wewnętrzna (SIRT) Łączny koszt zabiegów wynosi 170 tysięcy zł.   

Pani Urszula jest niezwykłą osobą, spod jej pióra wyszły wiersze dla dzieci, bajki, baśnie, legendy, a wszystko to najczęściej pisane wierszem, bajki edukacyjne,  łamiące języki, tropiące byki, ortograficzne oraz logopedyczne. Do dnia dzisiejszego wydanych zostało blisko 300 książeczek, a wersje audio nagrywali znani aktorzy i piosenkarze, Małgorzata Kożuchowska, Zbigniew Wodecki czy Emilian Kamiński.

Niestety ciężka choroba przerwa proces twórczy i możliwość spotkań z czytelnikami dlatego bardzo dziękujemy wszystkim gościom oraz  sponsorom, którzy dołączyli się do akcji charytatywnej i wsparli Panią Ulę w tych trudnych chwilach.

Z przyjemnością przedstawimy Państwu postaci naszych wykonawców, o wielkich sercach wypełnionych miłością i dobrocią.

Arleta Lemańska – aktorka ,wokalistka. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gdyni, z Teatrem Gombrowicza w Gdyni, z Teatrem Dramatycznym w Bydgoszczy. Od wielu lat pracuje na scenie, spełnia się nie tylko jako aktorka, ale jako konferansjer, jednak jej prawdziwą pasja jest śpiew. Z powodzeniem odnajduje się we wszystkich gatunkach muzycznych. Współpracowała z wieloma gwiazdami sceny muzycznej , Dezire, Anną Rusowicz.

Wojciech Bardowski -Wokalista, bard, baryton – pierwsze szlify zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, z którym wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. Uczestnik Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu 1983/84. Swoje umiejętności wokalne doskonalił u Primadonny Operetki Warszawskiej Elżbiety Ryl-Górskiej. Zdobywca wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej „Grand Prix Edith Piaf? w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Laureat – III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobywca „Grand Prix”- IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011. W 2013 roku został wyróżniony „Złotym Liściem Retro” – za upowszechnianie w swojej działalności artystycznej dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego. W roku 2014 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego otrzymał medal -„Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wydał 4 płyty CD.

Mariusz Dropek – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Laureat Ogólnopolskich Konkursów Pianistycznych w Koninie i w Olsztynie oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Magina w Paryżu. Kilkakrotnie uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu „Lato z Chopinem” w Busku Zdroju, na którym w 1999 roku otrzymał nagrodę publiczności za interpretację utworów Fryderyka Chopina. Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina prowadził kursy mistrzowskie dla młodych pianistów w Nairobi (Kenia). Nagrywał muzykę do filmu „Franciski numer”. Wraz z wiolonczelistką Anna Wróblewską wydał płytę „Les Larmes”. Od kilku lat jest członkiem Zespołu jazzowego Jazz Combo Volta z którym występuje regularnie na festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą.

Adam Bardowski – Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie kierunek Klarnet. Obecnie uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia nr. 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Uczy się u profesora Zenona Kitowskiego. Z powodzeniem koncertuje z różnymi artystami Polskiej sceny muzycznej.