Koronawirus. Przemyskie place zabaw i siłownie zewnętrzne zostają zamknięte do odwołania

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, w związku z wciąż rosnącym zagrożeniem epidemicznym, przemyski magistrat zdecydował, iż do odwołania zostają zamknięte wszystkie miejskie place zabaw oraz siłownie na świeżym powietrzu.

W ostatnim  czasie aura coraz śmielej zachęcała do wyjścia z domu. Nastąpił jednak ten moment, w którym powinniśmy zdecydowanie poważniej potraktować wszelkie wytyczne dotyczące izolacji i nienarażania siebie, ani swoich bliskich na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Niestety zdarzają się jeszcze takie osoby, które zapominają, że niezbyt rozsądnym pomysłem jest zabawa z dzieckiem na placu zabaw, czy ćwiczenia  na siłowni… Pamiętajmy, że koronawirus utrzymuje się na różnych powierzchniach, takich jak: plastik, drewno, szkło, czy metal od dwóch godzin do nawet dziewięciu (!) dni. Przez ten czas utrzymuje on zdolność zarażania.

  Od dnia 24.03.2020 wszystkie takie obiekty miejskie zostaną oznaczone odpowiednimi tabliczkami, informującymi o zakazie przebywania na placu albo/i siłowni. Państwa natomiast prosimy o zrozumienie i poważne traktowanie próśb o niewychodzenie (bez takowej konieczności) z domów. Przed nami lato… Jeszcze zdążymy nacieszyć się zabawą na świeżym powietrzu i towarzystwem znajomych i przyjaciół. Teraz musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Zostańmy w domu!

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba UM w Przemyślu