Mnóstwo atrakcji – Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami

Po raz kolejny Urząd Miejski – Wydział Promocji i Kultury oraz partnerzy – zaprosili mieszkańców do wspólnego przygotowania się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, organizując Jarmark Bożonarodzeniowy.

Przez trzy dni minionego weekendu  obok straganów pełnych ozdób, świątecznego jedzenia i wszystkich innych rzeczy, których nie może zabraknąć w wigilijny wieczór, zaproponowano wiele innych atrakcji, przyciągających dorosłych i dzieci.

Kolejne dni były podzielone tematycznie i tak – piątek na Jarmarku był magiczny za sprawą spektaklu „Opowieść wigilijna” w wykonaniu Teatru S.A.N. i Zespołu Tanecznego Koralik. Sobota zaś na przemyskim Rynku była mocno sportowa.  Zaangażowanie POSiR oraz innych organizacji sportowych pomogły w organizacji Biegu Mikołajów, Elfów i Skrzatów, morsowaniu w wielkim basenie stojącym w sercu miasta i świątecznemu fitness.

Na koniec, czyli niedzielne popołudnie organizatorzy zaprosili przemyślan na wspólne, radosne, świętowanie, które mamy nadzieję przeniesione zostanie do naszych domów i rodzin. Podczas gdy rodzice dokonywali ostatnich zakupów, dzieci spędziły czas na zajmujących animacjach świątecznych.

W tym dniu również  do miasta dzięki przemyskim harcerzom przywędrowało Betlejemskie Światło Pokoju. To tutaj z płomienia, który dotarł do Przemyśla i całej Europy z Groty Narodzenia Pańskiego, Prezydent Wojciech Bakun i Starosta Jan Pączek rozpalili wspólnie ognisko, skąd Światło dotarło do przemyskich domów.

Jarmark jest imprezą cykliczną odbywającą się od wielu lat. Tegoroczny jednak był wyjątkowy bo po pandemii organizowany  z takim rozmachem po raz pierwszy. Warto było odwiedzić rynek starego miasta, bo atrakcji w tym roku było bardzo dużo.