„NASZA JEST NOC” – koncert piosenek międzywojennych w wyk. artystów legendarnej Piwnicy Pod Baranami

Koncert piosenek międzywojennych pt. „NASZA JEST NOC” w wykonaniu artystów legendarnej Piwnicy Pod Baranami to barwne, muzyczne widowisko. Widzowie, którzy zasiedli na sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego mieli okazję obcowania z tą twórczością, z piosenkami z duszą i charakterem. To niezwykle bogaty fragment historii polskiej muzyki, o którym niestety często zapominamy. Teksty Hemara, czy Konarskiego do dnia dzisiejszego wykorzystywane są przez muzyków, zaś muzyka Henryka Warsa na wiele lat zmieniła polską scenę.

Sympatycy „muzyki z tekstem” w ramach „piwnicznych” prezentacji na Zamku Kazimierzowskim wysłuchali wielu szlagierów z tamtych lat: „Ta ostatnia niedziela”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Już nigdy”, „Miłość Ci wszystko wybaczy” , „Widzisz mała jak to jest”, „Bubliczki”, „Jeśli znajdę taką żonę, „Tango Notturno”, „Noce takie są upalne”, „Puchowy śniegu tren” i wiele, wiele innych.

Wszyscy dobrze wiemy, że nawet „wyrobionemu” widzowi coś się podoba lub nie, a o słuszności doboru artystów świadczy liczba odbiorców na widowni, a ta w piątkowy wieczór na Zamku była kompletna. Taka informacja w zupełności wystarczy, aby polecić wszystkim to widowisko.

materiał video – TVPODKARPACKA

Tekst – Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK