Obóz Żeglarski Róża Wiatrów

Na przełomie lipca i sierpnia odbył się obóz żeglarski na Jeziorze Solińskim zorganizowany przez Stowarzyszenie Róża Wiatrów, gdzie młodzi adepci żeglarstwa szkolili swoje umiejętności w żeglowaniu łódkami szkoleniowymi typu Optimist, ,żeglowali także łódkami kabinowymi i pływali kajakami, mieli zajęcia na basenie gdzie doskonalili swoje umiejętności obracania Optimista po wywrotce i pływania w kamizelkach ratunkowych.
W dniu 3 sierpnia czyli w połowie obozu odbyły się Regaty o Puchar Programu Inerreg Polska – Słowacja w klasie Optimist UKS na Jeziorze Solińskim, zorganizowane przez Rzeszowski Okręgowy Związek Żeglarski, Bieszczadzkie WOPR, agencję Marketur z Rzeszowa, równocześnie z regatami jachtów kabinowych o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W regatach Optimstów UKS Stowarzyszenie Róża Wiatrów Przemyśl zajęło pierwsze miejsce i puchar powędrował do Przemyśla.  Wzięły w nich udział  także dzieci z klubów Tarnobrzeg, Nisko i Rzeszów, rywalizacja była zacięta, a warunki wiatrowe wymagające, nie obyło się także bez wywrotek, wysoki poziom wyszkolenia dzieci był zauważalny we wszystkich biorących udział klubach.
  Były to pierwsze od wielu lat tak duże zorganizowane regaty Optimistów na Jeziorze Solińskim i już dziś wiemy że nie ostatnie. Stowarzyszenie Róża Wiatrów już od września zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 10 lat na zajęcia w klasie Optimist, nie trzeba umieć pływać, ale trzeba naprawdę tego chcieć z dala od komputerów i telefonu. Tylko zaangażowanie dzieci i rodziców jest szansą osiągnięcia sukcesu najmłodszych.