Orkiestra zagrała po raz 32! Przemyśl zebrał prawie 80 tysięcy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku wzbudza wiele pozytywnych emocji, a przede wszystkim budzi Polaków, którzy wspierają cele Fundacji. W tym roku 28 stycznia zbieraliśmy na „Płuca  po pandemii”. Jak poinformował  przemyski sztab WOŚP, zorganizowany jak zwykle przez Młodzieżowy Dom Kultury, wolontariusze zebrali w Przemyślu do puszek 79 414,58 zł. Co pobiło kwotę z tamtego roku w naszym mieście
gdzie zebrano 68 760 zł.

Częścią artystyczną, która przyciągnęła w tym roku mieszkańców do Rynku, gdzie była ustawiona scena, zajęło się w tym roku Stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl. Gwiazdą muzyczną tegorocznego przemyskiego Finału WOŚP była Małgorzata Ostrowska była wokalistka zespołu LOMBARD.

To co najważniejsze działo się w przemyskim Rynku, ale nie zabrakło wydarzeń towarzyszących, które uatrakcyjniały wydarzenie, czyli Wielkiej Przeprawy Świątecznej Pomocy (wspólny wyjazd właścicieli pojazdów z napędem 4×4) organizowanej przez Automobilklub Przemyski, wspólnej kąpieli w Sanie Przemyskich Morsów, biegu Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowanego przez Przemyski Klub Biegacza oraz SMS Przemyśl, pleneru studentów architektury PANS, spotkania przy grach planszowych przygotowanego przez niezawodne stowarzyszenie Stowarzyszenie „PiK-Pionki i Karty” w Centrum Aktywizacji Społecznej. W namiotach ustawionych w Rynku można było się posilić pyszną zupą przygotowaną przez BOSKO Restauracja & Deli, zjeść kiełbasę z grilla, albo specjalnie upieczone na tę okazję ciastka.

Zintegrowanie w tym dniu niemal całego społeczeństwa w kraju to fenomen orkiestry, która będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej.