ORLIKOWY DZIEŃ DZIECKA

  Kolejna edycja turnieju piłkarskiego dla dzieci na Kaszyckim orliku powiązana ze świętem dnia dziecka to udana impreza plenerowa w Gminie Orły. Rywalizacja młodych piłkarek i piłkarzy o puchary i miejsca na podium niejednokrotnie była bardzo emocjonująca, a wyniki rozstrzygały się dopiero w rzutach karnych. {youtube}p4LE1Bn7_Rs{/youtube}

Od rana na przyległych obiektach sportowych kaszyckiego orlika najmłodsi mogli bawić się wraz z agencją artystyczną Bazyl art. z Przemyśla. Malowanie buziek i konkursy z nagrodami to wspaniała zabawa i nie zapomniane chwile dla dzieci.  Niezliczona ilość nagród i upominków ufundowanych z okazji dnia dziecka przyciągnęła dziesiątki dzieciaków. 

Dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa gigantyczne bańki mydlane i zawody sumo to liczne atrakcje czekające w upalną niedzielę na uczestników rodzinnego święta. Okazją do wspólnej zabawy był III Turniej Piłki Nożnej na orliku  dla tych małych i dużych zawodników, którzy stanęli naprzeciw siebie w sportowej rywalizacji. Turniej w tym roku przyjął miano międzynarodowego bo gościnna gmina zaprosiła swoich odpowiedników z zaprzyjaźnionej ukraińskiej Sołonki,  Gminy która współpracuje z Orłami od wielu lat. Symbolicznie sportowe zmagania rozpoczęli od wspólnego kopnięcia piłki obaj wójtowie, a potem niekiedy ostra ale sportowa rywalizacja. Z kronikarskiego obowiązku notujemy wygraną dziewcząt ze szkoły w Kaszycach, a więc gospodynie nie były zbyt gościnne.  Mali chłopcy ze szkoły w Orłach odebrali zwycięski puchar natomiast rywalizacja  wśród dużych chłopców miejsce trzecie wywalczyła  drużyna z Radymna drugie chłopaki z orłów, z zwyciężył zespół redakcji życia podkarpackiego dla których był  to dobry sprawdzian przed turniejem w którym zagrają niebawem.