Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przedstawili w Rzeszowie założenia tzw. Nowej Piątki PiS

Odbudowanie połączeń PKS-ów tak, by do każdej miejscowości docierał transport publiczny, 500 zł także na pierwsze dziecko, likwidacja podatku PIT dla najmłodszych pracowników, trzynasta emerytura, – to niektóre z nowych propozycji Prawa i Sprawiedliwości ogłoszone w tak zwanej  Nowej Piątce PiS. Szczegóły tego programu przedstawili w Rzeszowie na konferencji prasowej  posłowie tej partii Krystyna Wróblewska i Bogdan Rzońca.

Jedna z propozycji rządu Prawa i Sprawiedliwości to upowszechnienie Programu Rodzina 500 +. Obejmie on teraz każde dziecko.  Program ten ma wejść w życie jeszcze w tym roku od lipca. Kolejna to likwidacja podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia. Ta propozycja wejdzie w życie od 1 stycznia przyszłego roku. Więcej pieniędzy w kieszeni pracowników ma zostać dzięki dwukrotnemu zwiększeniu kosztów uzyskania przychodów – to kolejna obietnica w tzw. Nowej Piątce PiS. Kolejna, to dodatkowa, trzynasta emerytura dla wszystkich emerytów. Nową Piątkę PiS uzupełnia odbudowanie połączeń PKS-ów tak, by do każdej miejscowości docierał transport publiczny.

Zachęcamy do zapoznania się z całością konferencji prasowej zarejestrowanej w rzeszowskiej siedzibie PiS w niedzielę 24 lutego 2019.