Prawdziwe klasyczne piękności na przemyskim Rynku

Przemyśl stał się kolejnym – i ostatnim przystankiem dla uczestników  25. Jubileuszowego Międzynarodowego Rajdu Klasycznych Samochodów „Podkarpacie 2017”.

Właściciele klasycznych piękności przybyli na przemyski Rynek tuż przed godziną 9.00 i do godziny 15.00 prezentować będą swoje motoryzacyjne perełki. W tym czasie Przemyślanie i turyści mogą podziwiać prawdziwe cacka, wśród których znalazły się między innymi: pierwszy model Porsche 256, kabriolet Mercedes 190 SL, przedwojenny maleńki Opel czy niezwykle ciekawe angielskie modele marki Triumph.

Już od tygodnia uczestnicy rajdu zwiedzają nasze strony. Jednak zanim dotarli do Przemyśla eksponowali swoje wyjątkowe dwuślady w Krośnie, Sanoku i Łańcucie. W sumie w imprezie bierze udział prawie 100 osób podróżujących 50 zabytkowymi autami. Wśród nich są między innymi goście z Holandii, Belgii, Niemiec i Danii.

Międzynarodowy Rajd Klasycznych Samochodów „Podkarpacie 2017” ma charakter wyłącznie krajoznawczy – nikt się tu nie wyściguje, nie przewidziano też żadnych konkurencji sprawnościowych.

„Podkarpacie 2017” to już 25. rajd  Klubu Antycznych Automobili i Rajdów (CAAR). Klub ten organizuje takie spotkania co roku w różnych rejonach Polski, jednak po podkarpackich drogach przejechał po raz pierwszy.

Informacja własna UM Przemyśl