Przed nami Przemyski Jarmark Wielkanocny. Ruszają zapisy dla sprzedawców!

Ależ ten czas szybko leci… Dopiero ubieraliśmy choinkę, biały puch otulił ziemię, a tu, wraz z coraz śmielej przebijającymi się promieniami słońca, powolnym krokiem zbliża się do nas pani wiosna… I choć do tej kalendarzowej zostało nam jeszcze trochę czasu, już dziś warto pomyśleć o tym, co nierozerwalnie kojarzy się nam z tą najpiękniejszą porą roku.

  Święta Wielkiejnocy tym razem przypadają początkiem kwietnia. I choć z pewnością zbliżająca się  Wielkanoc znów będzie inna niż te, które pamiętamy z lat ubiegłych – po raz kolejny bowiem przyjdzie nam cieszyć się ze zmartwychwstania Pana w czasie ogólnoświatowej pandemii – to chcemy sprawić, by ten czas był mimo wszystko piękny, rodzinny i szczęśliwy.

Dziś jeszcze nie wiemy, co przyniesie nowy dzień. Czy obowiązujące obostrzenia zostaną utrzymane, zniesione, czy pojawią się nowe, bardziej wyśrubowane restrykcje. Mimo wszystko chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w dorocznym Przemyskim Jarmarku Wielkanocnym. Nadchodzący czas zweryfikuje, czy wydarzenie będzie mogło się odbyć w przestrzeni publicznej, czy będziemy musieli ograniczyć się do spotkań (i zakupów) w ramach Wirtualnego Jarmarku Wielkanocnego. Wierzymy jednak, że Przemyski Jarmark Wielkanocny wystartuje jak dawniej – tradycyjnie – na Rynku Starego Miasta oraz (dla wszystkich, którzy wolą zakupy internetowe) równolegle w sieci – jako Wirtualny Jarmark Wielkanocny.

Wszystkich miłośników kolorowych straganów, wypełnionych pięknymi i pachnącymi atrybutami Świąt Wielkiej Nocy zapraszamy w dniach 26, 27 oraz 28 marca br. w godzinach od 10.00 do 19.00 na Rynek Starego Miasta.

  Ponadto zachęcamy wystawców, artystów, rękodzielników i sklepikarzy, którzy w swojej ofercie mają: pisanki, stroiki, koszyki, palmy wielkanocne, wyroby ceramiczne, biżuterię, świąteczne serwetki i obrusy, kartki wielkanocne, dekoracje i kwiaty oraz inne przedmioty związane z wiosną i Świętami Wielkiejnocy, do zgłaszania chęci uczestnictwa w tegorocznej imprezie.

Do współpracy zapraszamy również właścicieli stoisk gastronomicznych oferujących: tradycyjny żurek, domowe ciasta, mazurki, baby wielkanocne, wędliny, sery, słodycze, miody itp.

Udział wystawców w jarmarku jest bezpłatny! Jednak w zamian oczekujemy pięknie ozdobionych stoisk wpisujących się w wystrój Rynku Starego Miasta oraz klimat zbliżających się świąt.

– Zgłoszenia przyjmujemy do piątku, 19 marca br. –

Ilość miejsc jest ograniczona!

*W przypadku dużej ilości zgłoszeń, organizator zastrzega sobie prawo wyboru najatrakcyjniejszych dla charakteru wydarzenia propozycji.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.przemysl.pl

Własnoręcznie podpisany formularz zgłoszeniowy należy przesłać lub dostarczyć osobiście do  piątku, 19 marca 2021 r. na adres: Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu (Rynek 1, 37-700 Przemyśl) z dopiskiem  „III Przemyski Jarmark Wielkanocny” lub mailowo na adres: [email protected]*

  *Na podstawie Formularza Zgłoszeniowego Organizator dokonuje weryfikacji asortymentu dopuszczając lub nie do sprzedaży podczas Jarmarku Wielkanocnego.          

**O wszelkich zmianach dotyczących organizacji III Przemyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będziemy na bieżąco informować na stronie www.przemysl.pl oraz na Przemyskim Serwisie Informacyjnym (na facebooku).

Agata Czereba

rzecznik prasowy

Urząd Miejski w Przemyślu

www.przemysl.pl